Kariera

Twoje perspektywy w firmie Soloplan

Geniusze komputerowi, kreatywne umysły, myśliciele lateralni, wolne duchy i eksperci od oprogramowania – razem tworzymy rozwiązania IT dla całego świata logistyki. Znajdź swoje miejsce w naszym zespole w lokalizacjach w Niemczech, Polsce, RPA i w Wielkiej Brytanii.

PRAKTYKI I STAŻE
DZIAŁ IT
DZIAŁ SPRZEDAŻY
DZIAŁ SERWISU
ADMINISTRACJA
DZIAŁ ROZWOJU OPROGRAMOWANIA
COSTUMER SOLUTION MANAGEMENT
DZIAŁ JAKOŚCI OPROGRAMOWANIA
✖

PRAKTYKI I STAŻE

Poznawanie nowych obszarów odpowiedzialności, podgląd przez ramię doświadczonych specjalistów lub pisanie pracy licencjackiej czy magisterskiej? Oferujemy wiele możliwości od praktyk studenckich i stażów po prace dyplomowe. Zrób kolejny krok w karierze właśnie z nami w firmie Soloplan. Wakaty.

✖

DZIAŁ IT

Czy serwery, utrzymanie i serwisowanie oprogramowania, bezpieczeństwo IT i monitorowanie sieci to cały Twój świat? W takim razie jesteś we właściwym miejscu – w naszym wewnętrznym dziale IT! Nasz zespół IT dba o opiekę i utrzymanie własnego środowiska serwerowego i stacji klienckich, infrastruktury IT oraz bezpieczeństwa danych w naszej firmie. Jako administrator IT odpowiadasz również za wyposażenie w naszym przedsiębiorstwie oraz zajmujesz się organizacją istniejącego sprzętu i oprogramowania. Oprócz zarządzania użytkownikami i licencjami odpowiadasz również za dalszy rozwój i planowanie wewnętrznej infrastruktury IT. Wakaty.

✖

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Jako Area Sales Manager zajmiesz się dystrybucją naszego oprogramowania logistycznego i współpracą z obecnymi klientów, a także rozbudową naszej światowej sieci partnerskiej. Zespoły sprzedaży krajowej i międzynarodowej ściśle ze sobą współpracują i wspierają się w przygotowywaniu spotkań. Wyczuwasz potrzeby naszych klientów ze świata spedycji i logistyki oraz utrzymujesz obszar sprzedaży. Cenisz bezpośredni kontakt z klientem, analizujesz indywidualne wymagania na miejscu, wskazujesz innowacyjne rozwiązania, towarzyszysz klientowi do zawarcia umowy, a także zapewniasz dobrą komunikację posprzedażową. Wakaty.

✖

DZIAŁ SERWISU

Dział serwisu działa we wszystkich 5 lokalizacjach i jest do dyspozycji naszych klientów, aby odpowiadać na pytania dotyczące naszego oprogramowania logistycznego CarLo. Zespół prowadzi międzynarodową infolinię help desk oraz przeprowadza instalacje i szkolenia na całym świecie. Jako operator serwisowy możesz prowadzić szkolenia wewnętrzne, a także szkolenia w lokalizacjach naszych klientów, pomagając im optymalnie wykorzystać potencjał CarLo. Wakaty.

✖

ADMINISTRACJA

Oprócz dużego działu rozwoju oprogramowania i serwisu zatrudniamy również liczną kadrę administracyjną. Tworzą ją w głównej mierze nasze działy marketingu, prawny i personalny, a także obszary księgowości finansowej, kontrolingu, tłumaczeń, fakturowania, obsługi klienta czy Facility Management. W dziale administracji będziesz współpracować z różnymi działami naszej firmy, a także będziesz postrzegać siebie jako usługodawcę dla wewnętrznych obszarów biznesowych. Wakaty.

✖

DZIAŁ ROZWOJU OPROGRAMOWANIA

Interesują Cię najnowsze trendy technologiczne i masz nosa do innowacji? Zostań członkiem naszego działu rozwoju oprogramowania. Jako jeden z wiodących producentów oprogramowania w branży logistycznej samodzielnie rozwijamy i utrzymujemy nasze oprogramowtanie logistyczne CarLo oraz jego dodatki. U nas możesz zmierzyć się ze sztuczną inteligencją, sterowaniem głosowym, Machine Learning oraz Augmented Reality i nieustannie poszukiwać nowych trendów, aplikacji czy funkcji . W tym dziale będziesz pracować w nowoczesnym środowisku z narzędziami zorientowanymi wokół Visual Studio z ReSharper, .NET i ASP.NET. Nasza praca wspierana jest przez Continuous Integration, zautomatyzowane testy jednostkowe i statyczną analizę kodu. Wakaty.

✖

COSTUMER SOLUTION MANAGEMENT

Jesteś osobą, która zawsze widzi przed sobą szerszą perspektywę, posiada zdolności organizacyjne, lubi utrzymywać kontakty z klientami, a dodatkowo biegle operuje dwoma językami? Jako kierownik projektu w dziale Customer Solution Management pełnisz rolę łącznika dla naszych klientów. Współpraca zaczyna się od pierwszego merytorycznego kontaktu, poprzez realizację intensywnych warsztatów, aż po realizację złożonych, specyficznych dla firmy rozwiązań opartych na różnych aplikacjach firmy Soloplan. Jednocześnie nieustannie uwzględniasz wszystkie aspekty codziennych procesów spedycyjnych naszych klientów. Jako menadżer produktu ciągle dbasz o odpowiednie dostosowywanie naszego oprogramowania CarLo do indywidualnych potrzeb, a tym samym przyczyniasz się do jego dalszego rozwoju. W ścisłej współpracy z naszym działem sprzedaży znajdujesz najlepsze rozwiązania dla użytkowników CarLo. Wakaty.

✖

DZIAŁ JAKOŚCI OPROGRAMOWANIA

Interesujesz się jakością oprogramowania, a cierpliwość to Twoje drugie imię? W takim razie wykorzystaj swoje umiejętności w obszarze zapewnienia jakości oprogramowania. W tym dziale każdy element naszego oprogramowania logistycznego CarLo jest szczegółowo sprawdzany. U nas ponosisz odpowiedzialność za testy oprogramowania, mozliwości optymalizacji i praktyczne instrukcje obsługi. Nieustannie sprawdzasz funkcjonalność, łatwość obsługi i kompatybilność naszego oprogramowania logistycznego CarLo, aby zapewnić najlepszy możliwy User Experience. Wakaty.

Aplikuj teraz i zostań częścią zespołu firmy Soloplan!

Laboratorium Innowacji

Innowacje i badania naukowe odgrywają decydującą rolę w sektorze logistycznym. Wspólnie z Kempten University of Applied Sciences prowadzimy badania nad nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie oprogramowania dla logistyki w ramach tzw. Laboratorium Innowacji.

Zajmujemy się taką tematyką jak np.: uczenie maszynowe, rzeczywistość rozszerzona, sztuczna inteligencja, big data, przetwarzanie języka naturalnego i wiele innych.

Na uczelni do dyspozycji studentów specjalnie wydzielono nowoczesne laboratorium badawcze.

Zwiedzanie 360° po Soloplan City – siedziba główna w Niemczech

Czy zastanawiałeś się już, jak to wygląda w firmie programistycznej lub chciałbyś spojrzeć na swoje przyszłe miejsce pracy?

Dzięki zwiedzaniu 360° możesz swobodnie poruszać się po całym biurowcu oraz zajrzeć za kulisy.

Twoja droga do kariery w firmie Soloplan

Sprawimy, że wejście do naszego zespołu będzie dla Ciebie jak najbardziej udane – od procesu aplikacyjnego do pierwszego dnia pracy. Podsumowaliśmy dla Ciebie cały proces, aby od razu było wiadomo czego możesz się spodziewać.

Aplikacja

Aplikacja

Otrzymasz od nas potwierdzenie, jeśli Twoja aplikacja zostanie przyjęta. Następnie skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia się na wspólną rozmowę telefoniczną.

Rozmowa o pracę

Po udanym wywiadzie telefonicznym, będzie nam miło spotkać się z Tobą osobiście w naszej siedzibie, w Katowicach lub przez Skype. Podczas rozmowy spotkasz się z przyszłym szefem działu, działem personalnym i kierownictwem. Oprócz Państwa wcześniejszego doświadczenia i wiedzy, ważne jest dla nas również, aby poznać Państwa osobiście. Będziesz miał możliwość udowodnienia swoich umiejętności zawodowych w teście przedmiotowym. Powinieneś zaplanować około 1,5 do 2 godzin na rozmowę o pracę.

Kolejne kroki

Po rozmowie kwalifikacyjnej jak najszybciej przekażemy Ci informację zwrotną na temat aktualnego stanu procesu selekcji. W następnym kroku zaprosimy Cię do empatycznego związku. W dniu swojej empatii uzyskasz wgląd w swój przyszły obszar odpowiedzialności i poczujesz się jak w codziennej pracy w Soloplanie. Weźmiesz również udział w zwiedzaniu firmy i spędzisz przerwę na lunch z przyszłym zespołem.

Rozmowa kwalifikacyjna

Po pomyślnie przeprowadzonej rozmowie telefonicznej, z przyjemnością poznamy Cię osobiście w naszej siedzibie w Kempten lub podczas konferencji przez Skype. Podczas tej rozmowy spotkasz się z przyszłym szefem działu, działem personalnym oraz kierownictwem firmy. Oprócz Twojego dotychczasowego doświadczenia i wiedzy, bardzo ważny jest dla nas kontakt osobisty. Na tym etapie, podczas testu kompetencji, możesz nas przekonać co do swoich umiejętności zawodowych. Na rozmowę kwalifikacyjną należy zaplanować około 1,5 do 2 godzin.

Twój pierwszy tydzień pracy

W pierwszym tygodniu weźmiesz udział w imprezach powitalnych, aby uzyskać pierwszy wgląd w naszą firmę. Otrzymasz również swój plan orientacyjny, poznasz swój zespół, a my pokażemy ci różne działy i twoje zadania.

Okres szkolenia

Aby ułatwić Państwu start, doświadczony planista solowy będzie Państwu towarzyszył jako sponsor. Twój mentor z przyjemnością udzieli Ci wsparcia w każdej chwili i będzie Ci towarzyszył podczas szkolenia wstępnego.

Dalsze szkolenia

W zależności od zakresu Twoich obowiązków, już w okresie wprowadzającym będziesz uczestniczył w szkoleniach i kursach produktowych. Tutaj będziecie mieli Państwo możliwość pogłębienia swojej dotychczasowej wiedzy i zbudowania nowej ekspertyzy branżowej. Między innymi oferujemy również kurs języka niemieckiego i angielskiego, aby poszerzyć Twoje umiejętności językowe lub podnieść je do perfekcji.

Aplikacja
Rozmowa kwalifikacyjna
Aplikuj teraz i zostań częścią zespołu firmy Soloplan!

Twoje profity

Oprócz zmotywowanego zespołu i wspaniałego środowiska pracy, jako nasz pracownik skorzystasz również z licznych ofert specjalnych.

Elastyczne
godziny
pracy

Nowoczesny
sprzęt

Regularne
wydarzenia
firmowe

Nowoczesny taras na dachu dla aktywności po godzinach pracy

Jasne i
przyjazne biuro

Rabaty w sklepach internetowych

Nieograniczona kawa i woda

Biurka z regulowaną wysokością

Dostęp do loży Soloplan w BigBox Kempten

Poczucie ducha zespołowego i solidarności

Work-in-Silence Rooms dla niezakłóconej pracy

Darmowe miejsca parkingowe bezpośrednio przy budynku

Dofinansowane obiady w Soloplan City Resort

Firmowe grupy sportowe

Ukierunkowane plany wdrażające i program mentorski

Możliwość wnioskowania urlopów naukowych

Interviews

Wywiad z Krzysztofem: przegląd zadań kierownika zespołu deweloperskiego

Jakie posiadasz wykszta…

kontynuuj
Wywiad z Krzysztofem: przegląd zadań kierownika zespołu deweloperskiego

Wrażenia z wizyty w Soloplan POLSKA & DRESDEN

W ubiegłym tygodniu pracownicy z centrali firmy w Kempten odwiedzili oddziały w Dreźnie i w Polsce. Regularne odwiedziny wszystkich oddziałów są ważnym aspektem dla firmy Soloplan, ponieważ pomagają one zaci…

kontynuuj
Wrażenia z wizyty w Soloplan POLSKA & DRESDEN

Między geniuszami IT i ludźmi kreatywnymi

Soloplan jest TYM domem oprogramowania w branży logistycznej i jednym z wiodących producentów oprogramowania transportowego na świecie. W centrali w Kempten ta rodzinna firma od ponad 25 lat opracowuje i sprzedaj…

kontynuuj
Między geniuszami IT i ludźmi kreatywnymi

Wywiad z Michaelem o wyzwaniach na stanowisku kierownika oddziału i kierownika projektów

„Jesteśmy jedną wielką rodziną“Michael…

kontynuuj
Wywiad z Michaelem o wyzwaniach na stanowisku kierownika oddziału i kierownika projektów

Rozmowa z Patrickiem – menedżerem produktu i osobą rozwiązująca problemy

„W Soloplan rozwijam się każdego dnia!”Patrick…

kontynuuj
Rozmowa z Patrickiem – menedżerem produktu i osobą rozwiązująca problemy

Rozmowa ze Steffenem: Od początkującego programisty do lidera zespołu programistycznego

Witaj Steffen. Pracujesz w Soloplan od 11 lat, jak wygląda Twoja kariera i w jakim dziale ostatecznie się znalazłeś?Kiedy rozpoczynałem pracę…

kontynuuj
Rozmowa ze Steffenem: Od początkującego programisty do lidera zespołu programistycznego

Praktyki zagraniczne w Soloplan

Na naszych praktykantów czekają różnorodne możliwości rozwoju zawodowego Interesuje Cię praca biurowa ale chciałbyś też zwiedzać świat? Fascynuje Cię kod źródłowy i nieznane dotąd kultury?…

kontynuuj
Praktyki zagraniczne w Soloplan

Andreas – Studia – Sprzedaż

Cześć Andreas, w zeszłym roku jeszcze studiowałeś zarządzanie biznesem w Szkole Wyższej w Kempten. Dziś jako International Sales Manager podróżujesz po całym świecie. Zacząłe…

kontynuuj
Andreas  – Studia – Sprzedaż

Przy jednym stole z Tobiasem Rucht, Area Sales Manager

Cześć Tobias, od praktykanta do Area Sales Managera DACH. Czy pamiętasz jeszcze swoje początki w firmie Soloplan? Nadal dobrze pamiętam, jak 9 lat temu zaczynałem jako…

kontynuuj
Przy jednym stole z Tobiasem Rucht, Area Sales Manager

Soloplan honoruje swoich jubilatów!

Wraz z naszymi jubilatami świętujemy ich długoletnią przynależność do naszego zespołu i gratulujemy im dziesięcio-, oraz dwudziestoletniej pracy w Soloplan GmbH. W ubiegły piątek kilka naszych koleż…

kontynuuj
Soloplan honoruje swoich jubilatów!
Aplikuj teraz i zostań częścią zespołu firmy Soloplan!

Impresje

Zajrzyj za kulisy i zobacz swoje przyszłe środowisko pracy.

Wolne stanowiska

Filter
Lokalizacja
Kempten
Dresden
Pretoria
Katowice
Birmingham
Wrocław
Nie znalazłeś/znalazłaś nic dla siebie? Zarejestruj się w naszej bazie talentów!
Baza talentów
IT-Administration
Oracle Administrator [m|w|d]
Projektleitung
IT-Consultant [m|w|d]
Projektleitung
IT-Consultant [m|w|d]
Studenten
Praxissemester
Studenten
Praxissemester
Rozwój oprogramowania
Programista aplikacji webowych [m|k]
Rozwój oprogramowania
Programista .NET [m|k]