Marleys transport

Australia: firma Marley’s Transport zaufała niemieckiemu oprogramowaniu wysokiej jakości

To swoisty rekord – ponad 70 pojazdów, 40 podwykonawców i ponad 50-letnie doświadczenie w branży transportowej – Marley’s Transport jest pierwszą firmą w Australii, która korzysta z oprogramowania logistycznego CarLo.

Frank Marley, dyrektor zarządzający i założyciel Marley’s Transport, zaczął budować własną flotę w wieku 19 lat. Jego firma szybko wyróżniła się pod względem ceny, wydajności i punktualności i była w stanie przewyższyć transport kolejowy. W latach siedemdziesiątych przewóz jakichkolwiek towarów konkurujących z lokalną koleją był nielegalny. W tym czasie Frank Marley walczył o uczciwe warunki i przejrzyste procedury oraz zaakceptował nałożoną na niego karę więzienia, co wzbudziło szacunek i wsparcie społeczeństwa.

Zwróciło to uwagę ówczesnego ministra transportu, który w efekcie poparł deregulację, a prawo zostało zmienione na korzyść przemysłu.

Firma zwróciła na siebie również ogromną uwagę w 1999 roku, kiedy to Marley’s Transport trafił do Księgi Rekordów Guinnessa dzięki przewozowi drogowemu 45 przyczep o masie ponad 603 ton.

Marleys transport 

Dziś Marleys Transport jest znaną w Perth firmą zajmującą się transportem bydła i zboża, dystrybucją pasz i ogólnymi pracami z udziałem wywrotek. Firma jest jednym z największych przewoźników zbóż w Australii i przewozi około 10% całego zboża w Australii Zachodniej. Już ponad 1100 klientów na całym świecie korzysta z CarLo, w tym wiele firm z sektora zbóż i żywności.

W poszukiwaniu rozwiązania systemowego dla całego procesu, pod koniec 2019 roku wybór padł na oprogramowanie logistyczne CarLo. Praca z programem rozpoczęła się już w lutym 2020 r. W ciągu dwóch tygodni nastąpiło wdrożenie CarLo, a cały lokalny zespół został intensywnie przeszkolony przez personel serwisowy Soloplan GmbH. System CarLo został uruchomiony w środowisku produkcyjnym jeszcze w trakcie szkolenia.

„Jestem pod wrażeniem, jak płynnie przebiegło wdrożenie oprogramowania CarLo oraz tego, ile wysiłku włożono w zaprojektowanie interfejsu użytkownika. Soloplan nie szczędzi wysiłków, aby w najlepszy możliwy sposób przygotować nasz zespół do pracy z CarLo.” Stephen Marley, dyrektor zarządzający w Marleys Transport.

Wszystkie już istniejące w programie Excel taryfy można zmapować w CarLo bez dodatkowego nakładu programistycznego. Rozbudowane taryfy oparte na konkretnych towarach lub tonażu są automatycznie przeliczane w CarLo. Wszystkie przesyłki są rozliczane bezpośrednio w CarLo i automatycznie przenoszone do australijskiego systemu rachunkowości finansowej.

Ze względu na wysoką elastyczność CarLo, wszystkie funkcje specjalne, jak np. kombinacje B-Tripple, zostały odwzorowane bez konieczności wykonania dodatkowych prac programistycznych.

„W porównaniu do wszystkiego, co widziałem, CarLo jest unikalnym systemem. Jest łatwy do skonfigurowania i niezwykle przyjazny dla użytkownika, moim zdaniem to bardzo dobrze przemyślany program.” Marcus Watson, inspektor IT w Marleys Transport

Dzięki oprogramowaniu CarLo można w przyszłości zapobiec opóźnionym oraz błędnym dostawom. CarLo inTOUCH umożliwia także szybkie i szczegółowe przesyłanie informacji do klientów. W celu wykorzystania zaawansowanych możliwości CarLo inTOUCH Scanning, każdy silos jest zaopatrzony w indywidualny kod kreskowy. Ładunki są więc przypisywane do silosu, a aplikacja CarLo inTOUCH zapobiega nieprawidłowemu załadunkowi czy rozładunkowi.