Automatyzacja, oszczędność czasu i duch innowacyjności – zastosowanie CarLo® w firmie World of Green w Dolinie Renu

WOG Logistik GmbH (World of Green Logistics) to średniej wielkości dostawca usług logistycznych z Doliny Renu z czterema lokalizacjami na pograniczu Austrii i Szwajcarii. Wielozadaniowa firma działa w obszarach ładunków drobnicowych, ładunków częściowych i całopojazdowych, usług kurierskich, logistyki kolejowej, frachtu lotniczego i morskiego oraz jako dostawca usług celnych.

World of Green szukał kompleksowego oprogramowania do obsługi wszystkich procesów transportowych, od przyjmowania zleceń, po planowanie transportu i rozliczenia. Wcześniej używane rozwiązania nie były w stanie sprostać wszystkim wymaganiom. Kolejnym ważnym aspektem nowego systemu zarządzania transportem była intuicyjna i łatwa obsługa.

Firma WOG od 2015 roku należy do grona zadowolonych klientów Soloplan i pracuje z naszym oprogramowaniem CarLo®.

„Dla nas decydującym czynnikiem okazała się możliwość indywidualnego dostosowywania do potrzeb danego użytkownika. Naszym zdaniem jest to niezwykle przydatna funkcjonalność.“ – Marcel Burtscher, WOG Logistics AG

Ogromną wartość dodaną dla World of Green stanowi znaczna oszczędność czasu, wynikająca z zastosowania systemu zarządzania transportem CarLo®. Funkcja rozpoznawania tekstu (OCR) pozwala optymalnie skracać cenny czas pracy przy wprowadzaniu zleceń. Wraz z korzyścią czasową, jaką zapewnia automatyczne procedurowanie cenowe, można zaoszczędzić w sumie 2,5 minuty na jedno zlecenie — dzięki temu firma WOG odnotowuje już duże oszczędności.

Bardzo istotną rolę pełni też w pełni autonomiczne przypisywanie dokumentów celnych (pliki PDF). Funkcjonalność ta potrafi zapisywać określone parametry i działa całkowicie automatycznie za pośrednictwem Serwera Komunikacyjnego. W ten sposób można zaoszczędzić kolejne 3 minuty na pojedynczej przesyłce, co dla WOG także jest ważną zaletą.

Jeśli chodzi o przyszłość, to ta szwajcarsko-austriacka firma jest bardzo entuzjastycznie nastawiona do nowoczesnych rozwiązań. Wspólnie chcemy automatyzować jeszcze więcej procesów.

„Migracja do technologii .Net umożliwia stosowanie nowych, unikalnych funkcji, realizowanych za pomocą Workflows. Tą drogą można zrealizować prawie każde pożądane działanie. Mamy nadzieję, że sztuczna inteligencja umożliwi jeszcze sprawniejsze planowanie tras.” – Marcel Burtscher, WOG Logistics AG

W celu zapewnienia optymalnej, planowanej ekspansji w obszarze magazynowym, firma zdecydowała się na program CarLo® inSTORE z rodziny produktów Soloplan. Dodatkowo wykorzystanie portalu CarLo® exCHANGE z automatycznym przesyłaniem wszystkich istotnych dokumentów, powinno ułatwić i odciążyć weryfikację faktur w przyszłości. Planowanych jest również wiele innych ciekawych projektów związanych z rozliczeniami w .Net.

„Oferowane są indywidualne rozwiązania pod indywidualne wymagania klienta. Dzięki bogatej wiedzy pracowników Soloplan można było znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla każdego z naszych wymagań.“ – tak Marcel Burtscher opisuje udaną współpracę z firmą Soloplan.

Dzięki wdrożeniu CarLo® w World of Green, firma ta mogła zoptymalizować wiele procesów, skutecznie oszczędzając czas pracy. To doskonały przykład na to, jak system zarządzania transportem CarLo® może ułatwić codzienną pracę spedytorom i firmom logistycznym.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu logistycznym CarLo i jego licznych dodatkach?

Umów się już dziś na osobistą prezentację, kontaktując się mailowo info@soloplan.pl telefonicznie +49 831 57407 300 lub za pomocą funkcji czatu.