German Logistics Brunch – przyjęcie z okazji otwarcia nowego biura w Johannesburgu

25.01.2024 roku odbyło się przyjęcie z okazji otwarcia nowego biura Soloplan w Afryce Południowej. Nasz południowo-afrykański oddział w zeszłym roku zmienił adres i został przeniesiony do większych i nowocześniejszych pomieszczeń biurowych w Siemens Business Park w Midrand (Johannesburg). Z tej właśnie okazji urządziliśmy przyjęcie – bo czymże byłaby przeprowadzka bez parapetówki?

Nowe biuro daje przestrzeń na organizację Akademii Soloplan, szkoleń klientów, a także dla nowych członków tamtejszego zespołu Soloplan. To będzie miało na pewno pozytywny wpływ na rozwój oddziału w kolejnych latach.

Na wydarzenie zaproszono klientów, interesantów, pracowników oraz naszych partnerów – ponad 80 gości skorzystało z naszego zaproszenia i przybyło z nami świętować to wydarzenie. Na gości czekały w ramach powitania dwie ciężarówki naszych klientów, a także iście gwiazdorski czerwony dywan. Na wejściu była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na tym wyjątkowym tle.

Program wydarzenia uwzględniał historię i rozwój południowo-afrykańskiego oddziału firmy Soloplan, prezentację oprogramowania logistycznego CarLo® oraz nowych, planowanych na rok 2024 rozwiązań w naszej gamie produktów, a także zwiedzanie nowego biura. W programie nie mogło też zabraknąć wykładów dwóch zadowolonych klientów firmy Soloplan, którzy wskazali korzyści wynikające z korzystania z naszego Transport Management Systemu (TMS) CarLo® w swoich firmach.
Słuchacze mogli się tym samym przekonać, jakie cele i założenia udało się zrealizować wraz z wdrożeniem naszego systemu w tych konkretnych przypadkach.

Główną atrakcją wydarzenia był niewątpliwie German Logistics Brunch. By podkreślić pochodzenie naszej siedziby, poczęstunek nawiązywał do bawarskiej tradycji, przybliżając tym samym gościom kulinarny świat Bawarii. Po krótkiej prezentacji przygotowanych specjałów, goście mogli spróbować m.in. białych kiełbasek z obwarzankami w towarzystwie słodkiej musztardy, pasztetu z sałatką ziemniaczaną jak również pysznych bułeczek. Typowo niemieckie specjały bardzo przypadły do gustu naszym południowo-afrykańskim gościom i kolegom.

Całość wydarzenia zwieńczył występ kapeli „Oompah Band“, którzy w charakterystycznych skórzanych spodniach śpiewali bawarskie szlagiery. W ten sposób przedpołudniowe wydarzenie nabrało mocniejszego charakteru.

Podsumowując był to bardzo udany event, który na długo pozostanie w pamięci naszej i naszych szanownych gości. Interesujące wykłady, przyjazna atmosfera oraz networking pozwoliły na stworzenie silnej niemiecko-afrykańskiej relacji, która pozytywnie na wszystkich wpłynęła.