Jak CarLo® zoptymalizowało codzienną pracę w Stahl-Express Franke GmbH

Stahl-Express Franke GmbH od 40 lat jest elastycznym i niezawodnym partnerem dla średnich i większych przedsiębiorstw z branży transportu stali i towarów niebezpiecznych. Jest to firma rodzinna z siedzibą w Düsseldorfie, która może poszczycić się flotą 30 ciężarówek i wieloma znanymi klientami. Ilość przesyłek firmy Stahl-Express Franke
znacząco wzrosła w ostatnich latach, a dodatkowo rozszerzyły się obszary jej działalności. Wypracowane przez dziesięciolecia analogowe struktury i operacje z czasem stały się bardzo nieporęczne, co sprawiało, że niejednokrotnie trzeba było od nowa opracowywać te same zlecenia.

„Poszukiwaliśmy więc oprogramowania, które pozwoliłoby nam oszczędzać czas i pieniądze w sposób zorientowany na
praktykę […] dzięki wsparciu cyfrowemu. Szczególnie ważne było dla nas, aby program dostosował się do NAS, a nie odwrotnie.”
– Nadine Franke, Dyrektor Zarządzający Stahl-Express Franke GmbH

Dzięki oprogramowaniu logistycznemu CarLo® firmy Soloplan, firma z Düsseldorfu może cieszyć się równowagą pomiędzy cyfryzacją, oszczędnością czasu i połączeniem z istniejącymi systemami. Wiele się już wydarzyło od czasu wdrożenia wiosną 2021 roku, a zróżnicowane wymagania rozliczeniowe klientów firmy Franke są teraz realizowane w bardzo praktyczny sposób. Godny uwagi jest również intuicyjny interfejs użytkownika CarLo®, który można dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Ważnym aspektem dla firmy Stahl-Express Franke był też fakt, że możliwości programu nie są ograniczone, ponieważ obszary biznesowe i wymagania branżowe stale się zmieniają.

„Projekt wdrożeniowy był tak dobrze zaplanowany, że dzięki niemu wszyscy pracownicy już po 4 tygodniach bardzo dobrze radzili sobie z pracą w CarLo®.” – Nadine Franke, Dyrektor Zarządzający Stahl-Express Franke GmbH

W samym obszarze planowania transportu firma zanotowała oszczędność czasu pracy o jedną godzinę dziennie poprzez jednorazowe utworzenie danej przesyłki i późniejsze wykorzystanie wprowadzonych już danych (np.: giełda transportowa, przekazywanie zleceń kierowcom i kontrahentom, wyciągi do fakturowania i udostępnianie danych innym pracownikom).

„Łatwo zauważyć, że pracownicy firmy Soloplan posiadają fachową wiedzę, a specjalistyczne wymagania branżowe nie są im obce.” – Nadine Franke, Dyrektor Zarządzający Stahl-Express Franke GmbH

Po roku pracy z innowacyjnym systemem TMS firmy Soloplan, Dyrektor Zarządzająca Nadine Franke dostrzega same pozytywy i zamierza integrować kolejne dodatki z rodziny produktów CarLo®.

Klient firmy, u którego odpowiada ona za pakowanie i załadunek towaru w logistyce fabrycznej, miał to szczególne

„Z powodzeniem wdrożyliśmy Carlo we wszystkich obszarach pracy, a w kolejnym kroku zamierzamy rozpocząć pracę z
Carlo InTouch. Wtedy nasze zlecenia będą szybko trafiać do pracowników, a wymiana dokumentów odbywać się będzie już bez konieczności używania papieru. Jest to dla nas niezwykle ważne, szczególnie w odniesieniu do bilansu CO².”

– Nadine Franke, Dyrektor Zarządzający Stahl-Express Franke GmbH

Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu logistycznym CarLo i jego licznych dodatkach?

Umów się już dziś na osobistą prezentację, kontaktując się mailowo info@soloplan.pl telefonicznie +49 831 57407 300 lub za pomocą funkcji czatu.