wieczór informacyjny przy Realschule Kempten

Odkryj szansę: wieczór informacyjny przy Realschule Kempten

Dnia 24 stycznia byliśmy ponownie gośćmi szkoły Realschule Kempten, przy okazji wieczoru informacyjnego na temat kareiery zawodowej. Uczniowie oraz rodzice klas 8 do 10 mieli możliwość otrzymania informacji na temat możliwości i wymagań, dotyczących staży i praktyk zawodowych w różnych firmach – m.in. również w firmie Soloplan.

Nasz zespół rekrutacyjny oraz jeden stażysta przedstawili firmę Soloplan oraz zawody, takie jak handlowiec IT, informatyk programista w kierunku rozwoju aplikacji, czy integrator systemów. Podczas trzech wykładów odpowiedzieli oni na wszystkie pytania dotyczące możliwości kształcenia, wymaganych kwalifikacji oraz możliwości późniejszego zatrudnienia i awansu zawodowego.

Podczas trzyletniego stażu w siedzibie firmy Soloplan, stażyści zapoznają się z wszystkimi aspektami nowoczesnej firmy produkującej oprogramowanie: od informowania i wsparcia klienta, w związku z jego specyficznymi wymaganiami, po tworzenie ofert i koncepcję oraz tworzenie dopasowanych rozwiązań informatycznych dla logistyki.

Brzmi interesująco? Wyślij nam swoją aplikację na adres topjobs@soloplan.de – sprawi nam to radość, jeżeli znajdziesz u nas swoje miejsce!