Besuch Realschule

Odwiedziny w Realschule Kempten przy

W czwartek 19 grudnia po raz kolejny byliśmy gośćmi Realschule w Kempten, w ramach organizowanego dnia informacji o karierze. W małych grupach uczniowie 9 klasy mieli możliwość zapoznania się z informacjami na temat oferowanych stanowisk nauki zawodu w różnych firmach, w tym również w firmie Soloplan.

Naszą firmę reprezentował nasz zespół rekrutacyjny oraz stażysta. Zaprezentowali oni firmę Soloplan i możliwe zawody, w których oferowana jest praktyka zawodowa, takie jak:  specjalista ds. systemów informatycznych, specjalista IT ds. tworzenia aplikacji, integracji systemów, a także w zakresie marketingu ze specjalizacją w komunikacji marketingowej. W trakcie czterech wykładów padły odpowiedzi na wiele pytań dotyczących treści szkoleniowych, niezbędnych kwalifikacji, rekrutacji i możliwości awansu.

Podczas trzyletniej praktyki zawodowej, stażyści firmy Soloplan zapoznają się ze wszystkimi aspektami pracy u nowoczesnego producenta oprogramowania: od informacji i wsparcia klienta, kontaktu z potencjalnymi klientami w zakresie ich konkretnych wymagań, poprzez przygotowywanie ofert, po koncepcję i rozwój dostosowanych do indywidualnych potrzeb systemów informatycznych dla logistyki.

Wielką atrakcją szkolenia jest zdobywanie ekscytujących doświadczeń za granicą. Na życzenie stażyści mają niepowtarzalną okazję do pracy przez dwa do trzech miesięcy w jednym z oddziałów Soloplanu w Polsce lub RPA, aby doskonalić swoje umiejętności językowe i poznać kraj.

Brzmi ciekawie? Zgłoś się do nas pod adresem topjobs@soloplan.de – ucieszymy się, jeżeli znajdziesz u nas swoje miejsce!