Soloplan City Spatenstich

Soloplan City wciąż rośnie! Pierwszy sztych pod nowy hotel nad doliną rzeki Iller

Kempten Allgäu. Rozpoczęto prace ziemne dla nowego kompleksu Soloplan City Resort przy ulicy Illerhöhe. Czterogwiazdkowy hotel z widokiem na dolinę rzeki Iller, oprócz klientów i partnerów firmy Soloplan GmbH, ma również pomieścić turystów i gości z zagranicy, a także pracowników oddziałów w Dreźnie, Polsce i Afryce Południowej.

W ubiegłą środę burmistrz Thomas Kiechle, dr Richard Schießl, konsultant ds. biznesu, kultury i administracji, a także Gerhard Breher, partner zarządzający firmy budowlanej BreFa oraz inni goście wzięli udział w symbolicznym, pierwszym wbiciu łopaty pod budowę nowego hotelu w Kempten. Soloplan City Resort ma zostać otwarty jesienią 2021 roku, oferując 38 ekskluzywnych pokoi dwuosobowych, restaurację i słoneczny taras.

„Pomysł otwarcia hotelu zrodził się ze względu na dużą ilość odwiedzin naszych klientów i pracowników w centrali firmy Soloplan. Regularnie odbywają się szkolenia naszych klientów i partnerów oraz naszego personelu spoza centrali firmy i często zdarza się, że w okolicznych hotelach nie ma wolnych miejsc. Dzięki City Resort chcemy stworzyć przyjemne i nieskomplikowane rozwiązanie dla wszystkich podróżników -zarówno tych podróżujących prywatnie jak i zawodowo. Również i nasi pracownicy będą korzystali z nowego obiektu. Dzięki hotelowej restauracji będziemy mogli oferować naszym gościom i pracownikom zdrowy lunch i klimatyczne kolacje” – mówi Wolfgang Heidl, prezes zarządu firmy Soloplan GmbH.

Dzięki Soloplan City Resort miasto Kempten otrzyma nowe możliwości dla osób podróżujących w interesach czy też dla czystej przyjemności. Hotel zlokalizowany będzie w niedalekiej odległości od centrum miasta, oferując bardzo dobre połączenie z autostradą i lotniskiem Allgäu w Memmingen. „Bardzo się cieszę, że w 2015 roku miasto Kempten było w stanie położyć podwaliny pod dalszy rozwój firmy Soloplan, sprzedając budynki dawnej Powiatowej Komendy Uzupełnień. Soloplan City Resort, który ma powstać w niedalekiej przyszłości, jest istotnym wzbogaceniem oferty hotelowej w Kempten” – mówi Thomas Kiechle, burmistrz miasta Kempten (Allgäu).

Projekt budynku pochodzi z biura architektów Gardoni & Mohr w Kempten i obejmuje przestronną restaurację na 150 miejsc ze słonecznym tarasem, wystarczającą ilość miejsc parkingowych oraz sale konferencyjne. Uzupełnieniem powstającego budynku o powierzchni 3200 m² będzie przylegający do niego park przy Berliner Platz. Oprócz możliwości przestrzennych Soloplan City Resort GmbH stworzy 13 nowych miejsc pracy i 3 miejsca praktyki zawodowej. Za realizację budowy odpowiedzialna jest firma BreFa we współpracy z biurem architektonicznym Graf w Memmingen. „Cieszymy się z możliwości realizacji projektu hotelowego Soloplan City Resort wraz z rodziną Heidl. Jest to kolejny kamień milowy w bardzo udanej historii firmy Soloplan oraz przyszłościowa inwestycja dla miasta Kempten i okolic. Świetny sygnał w obecnych czasach. ” – Gerhard Breher, BreFa Bauunternehmung GmbH.

Nie chcesz przegapić żadnego newsa? Dziennik budowy i wszystkie aktualne informacje można również znaleźć na naszych kanałach społecznościowych.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych:

Soloplan Facebook Soloplan Linkedin  Soloplan Instagram  Soloplan Youtube