Soloplan na świecie: siedem oddziałów w pięciu krajachlan na świecie: siedem oddziałów w pięciu krajach

Bliskość klienta i jego optymalne wsparcie – to najwyższy priorytet firmy Soloplan. Aby płynnie realizować to zadanie, w ścisłą współpracę zaangażowanych jest 250 pracowników z siedmiu oddziałów w różnych krajach. Niedawno otwarta została nowa placówka w Murcji w Hiszpanii.

Firma rozpoczęła działalność jako dostawca usług IT w 1991 roku, a już w 1994 roku została przemianowana na Soloplan GmbH. Od tego czasu pisze się historia sukcesu. Cały czas rozwija się siedziba główna w Kempten, a wraz z otwarciem Soloplan City w 2019 roku, firma została jednym z najnowocześniejszych kompleksów biurowych w regionie Allgäu. Postępuje również ekspansja firmy zarówno w Niemczech, jak i za granicą.

Pierwszy oddział firmy otwarty został w 2011 roku w Katowicach. Następnie w 2013 r. powstała druga niemiecka placówka w Dreźnie, w 2015 r. oddział w Hoenheim we Francji, a w 2017 r. pierwszy pozaeuropejski oddział w Pretorii w RPA. Aby oferować kompleksową obsługę także lokalnie w Hiszpanii, w tym roku otwarto oddział w Murcji na Costa Blanca, którym zarządzają eksperci ds. logistyki i oprogramowania Enrique i Katarzyna Quirós Hoppe. Hiszpańska para wykorzystuje wieloletnie doświadczenie w branży logistycznej, kompetentnie doradzając naszym klientom na tym obiecującym rynku. W przyszłości oddział ten będzie dalej rozbudowywany jako punkt usługowo-sprzedażowy. Już w tej chwili dostępna jest tam w pełni wyposażona, nowoczesna sala szkoleniowa z 6 stanowiskami do ćwiczeń.

Coraz więcej firm spedycyjnych w Niemczech, Europie i na świecie korzysta z naszego oprogramowania logistycznego CarLo. Około 30% naszych klientów znajduje się poza granicami Niemiec, 75% z nich w krajach nieniemieckojęzycznych. Aby móc sprostać dużemu zapotrzebowaniu na wsparcie serwisowe i akademie CarLo, Soloplan stale rozbudowuje sieć swoich oddziałów o nowe placówki. Siedziba firmy w Dreźnie przeniosła się w lipcu do nowego biura o powierzchni ponad 800 m² i może teraz gościć klientów Soloplan w dwóch przestronnych salach wykładowych. Dostępnych jest tam 38 miejsc szkoleniowych, stanowiących istotną bazę dla nowoczesnej obsługi klienta. Również w oddziale w Pretorii oferowane są teraz akademie dla naszych klientów z RPA. W odpowiedzi na szybki rozwój oddział ten nie tak dawno został powiększony. Także w Polsce otwarta została kolejna lokalizacja, tym razem we Wrocławiu.

Siedziba główna w Kempten przygotowana została również pod kątem przyjmowania klientów międzynarodowych. Czterogwiazdkowy Hotel Soloplan City Resort zlokalizowany tuż obok firmy, gości nie tylko osoby podróżujące służbowo, ale przede wszystkim klientów, partnerów i pracowników firmy Soloplan. Z powierzchnią biurową wynoszącą ponad 4000 m² oraz sześcioma salami szkoleniowymi dla łącznie 200 uczestników, zawierającymi 108 stanowisk ćwiczeniowych, Soloplan City jest dostosowany do przeprowadzania akademii, szkoleń i wykładów wszelkiego rodzaju. „Naszym najwyższym priorytetem jest maksymalne zadowolenie klienta, dlatego osobisty kontakt z klientem jest dla nas szczególnie ważny. Rozwijając nasze oddziały, chcemy być jak najbliżej naszej obecnie już bardzo międzynarodowej bazy klientów“, mówi Wolfgang Heidl, CEO firmy Soloplan.

Ciebie również zainteresował nasz TMS CarLo i chciałbyś zostać jednym z naszych międzynarodowych klientów? Już dziś umów się na indywidualną prezentację, kontaktując się z nami mailowo na adres info@soloplan.de lub telefonicznie +49 831 57407 0.