Zrównoważone rozwiązania dla przyszłości – dodatni bilans Soloplan Hackathon

Dużym sukcesem zakończył się zorganizowany ostatnio Soloplan Hackathon. Wydarzenie odbyło się w weekend 18-20 listopada 2022 i zostało zorganizowane we współpracy z uczelnią wyższą w Kempten, Instytutem Produkcji i Informatyki (Centrum Transferu Technologii) Sonthofen oraz AK Gaming e.V.

3 zespoły złożone z 11 studentów informatyki opracowały rozwiązania dla przyszłej komunikacji w obszarze logistyki. W piątek 25 listopada 2022 roku, w siedzibie firmy Soloplan odbyła się ostateczna prezentacja przygotowanych koncepcji.

Jury składające się z kierowników ds. rozwoju oprogramowania w Soloplan: Christiana Heidla i Steffena Wilke, a także Marco Ullricha z Centrum Transferu Technologii Sonthofen oraz Robina Hilberta z uczelni w Kempten, wybrało Drużynę 1 jako zwycięzcę. Zwycięska drużyna może spędzić wieczór w loży Soloplan w tutejszym Big BOX podczas wybranej przez siebie wieczornej imprezy.

Cieszymy się, że możemy ściśle współpracować z naukowcami i inspirować młodych studentów do pracy nad nowoczesnymi zastosowaniami w praktyce. Wyniki Soloplan Hackathon są niezwykle interesujące, a zespół programistów firmy Soloplan obecnie już sprawdza możliwość ich zastosowania w oprogramowaniu firmy.

Ostatecznie wszyscy zaangażowani bardzo pozytywnie ocenili to wydarzenie, a druga edycja Soloplan Hackathon odbędzie się prawdopodobnie jesienią 2023 r.