Zwischen IT-Genies und kreativen Freigeistern

Między geniuszami IT i ludźmi kreatywnymi

Soloplan jest TYM domem oprogramowania w branży logistycznej i jednym z wiodących producentów oprogramowania transportowego na świecie. W centrali w Kempten ta rodzinna firma od ponad 25 lat opracowuje i sprzedaje najwyższej jakości oprogramowanie CarLo. Dzięki temu około 1200 klientów i ponad 25 000 użytkowników każdego dnia radzi sobie z licznymi wymaganiami w obszarze logistyki. Od wpływu zleceń, przez planowanie ciężarówek, po automatyczne planowanie tras i fakturowanie – kompleksowe rozwiązanie CarLo odwzorowuje wszystkie procesy.

Podstawą wieloletnich sukcesów jest ponad 210 pracowników, którzy pracują codziennie z oddziałów w Dreźnie, Francji, Polsce, Wielkiej Brytanii i Afryce Południowej, ale także w centrali „Soloplan City” w regionie Allgäu. Ze względu na międzynarodowy charakter firmy, pracownicy regularnie mają możliwość odwiedzania zagranicznych oddziałów i pracy z różnych lokalizacji na całym świecie.

Oprócz ducha pracy zespołowej i kompetencji zawodowych, także innowacyjność i kreatywność są bardzo ważnymi atrybutami dla firmy Soloplan. Eksperci IT, programiści aplikacji oraz ludzie kreatywni w działach serwisu, jakości oprogramowania, zarządzania projektami, administracji i sprzedaży codziennie współpracują ze sobą, aby zmieniać wielki świat logistyki.

Soloplan przywiązuje dużą wagę do przyjemnej atmosfery pracy w komfortowych warunkach, dlatego pracownicy firmy mogą liczyć na wiele korzyści. Obejmują one m.in. dotowane obiady w sąsiednim Soloplan City Resort, gdzie pracownicy hotelowej restauracji codziennie dbają o bogatą ofertę wysokiej jakości serwowanych dań. Ponadto dostępne są specjalne oferty pracownicze w szerokiej gamie sklepów internetowych, atrakcyjne możliwości spotkań po pracy, imprezy firmowe i ekskluzywny dostęp do loży Soloplan w BigBox Kempten oraz wiele innych korzyści.

Elastyczne godziny pracy, nowoczesny sprzęt biurowy czy biurka z regulacją wysokości w nowym budynku firmy przy Berliner Platz w Kempten od dawna są standardem w firmie Soloplan.

Aby nieustannie dbać o stały rozwój firmy, Soloplan nieprzerwanie poszukuje kreatywnych pracowników, którzy chcą się rozwijać zawodowo i zdobywać nowe umiejętności. „Nie szukamy personelu, szukamy koleżanek i kolegów, którzy inspirują talentem i pasją, ale także pasują do nas poprzez swoją osobowość. To dla nas ważne, że chcesz ciągle coś zmieniać pracując zespołowo”- mówi Wolfgang Heidl, założyciel i CEO firmy Soloplan.

Oprócz wielu perspektyw zawodowych we wszystkich działach, Soloplan oferuje również młodym adeptom rozpoczynającym karierę zawodową idealne warunki do pomyślnego startu w świecie zawodowym: od szkoleń IHK, poprzez praktyki, aż po prace dyplomowe podczas studiów.

Czy Ty też jesteś już gotowy na zmiany? Jeśli tak, to rozpocznij swoją karierę w Soloplan już teraz!

Aby to zrobić, wyślij swoją aplikację na adres topjobs@soloplan.de już dziś lub skorzystaj z formularza kontaktowego pod adresem www.soloplan.pl/kariera .