Unternehmerstammtisch 2019

Pierwsze spotkanie przedsiębiorców w firmie Soloplan – pełen sukces!

W dniu 07.11.2019, we współpracy z Biurem Gospodarki i Rozwoju Miasta Kempten, odbyło się pierwsze spotkanie przedsiębiorców w siedzibie firmy Soloplan. Swój udział w wydarzeniu zgłosiło ponad 80 przedsiębiorców z Allgäu, obecni byli również przedstawiciele miasta.

Burmistrz Thomas Kiechle, otwierając spotkanie, przy okazji poinformował o aktualnych wydarzeniach w Kempten oraz w regionie. Wszystkich obecnych powitali również prezesi Wolfgang i Fabian Heidl, prezentując jednocześnie firmę Soloplan GmbH. Motto przewodnie „25 lat Soloplan na zdjęciach” dało przybyłym gościom możliwość wglądu w historię rodzinnej firmy.

„Soloplan City to bardzo dobry przykład ciągłego rozwoju miasta Kempten. Modernizacja dawnej Powiatowej Komendy Uzupełnień i stworzenie w tym miejscu nowoczej siedziby firmy, pozwoliły na pozyskanie przestrzeni dla innowacji i rozwoju, a także na stworzenie wielu nowych miejsc pracy“ – powiedziałWolfgang Heidl, prezes firmy Soloplan GmbH.

Firma Soloplan już od 25 lat stoi po stronie nowych technologii i innowacji, co dla lidera międzynarodowego rynku branży logistycznej i transportowej jest podstawowym kierunkiem rozwoju. Christian Heidl, CDO Soloplan GmbH – przedstawił zagadnienie „sztuczna inteligencja w planowaniu transportu”, dając jednocześnie wgląd w możliwości oprogramowania logistycznego CarLo.

Dr Richard Schießl przedstawił plany dalszego rozwoju powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej miasta Kempten. Uzupełnieniem spotkania przedsiębiorców była wycieczka z przewodnikiem po firmie Soloplan, z wglądem do poszczególnych pomieszczeń biurowych oraz wspólny bawarski poczęstunek.