Soloplan wspiera swoich pracowników – to przyszłościowe miejsce pracy

W czasach ogromnego wzrostu kosztów utrzymania, Soloplan jako pracodawca w dalszym ciągu pragnie wspierać i rozwijać swoich pracowników. W związku z tym od listopada 2022 r. wszyscy pracownicy otrzymali podwyżki wynagrodzenia zasadniczego, które zostały naliczone na podstawie inflacji w danym kraju. Oznacza to wzrost wynagrodzenia o 7% w Niemczech, 8% w RPA oraz nawet 10% w Polsce. „Postrzegamy siebie jako jedną wielką rodzinę. Dlatego ważne było dla nas stworzenie sprawiedliwego rozwiązania dla wszystkich lokalizacji” – mówi CEO International Fabian Heidl.

Ponadto wszyscy pracownicy firmy otrzymają dodatkową miesięczną premię w wysokości 200 EUR od stycznia do czerwca 2023 r. włącznie.

Celem firmy było wdrożenie rozwiązania, które zapewni długoterminowe wsparcie finansowe dla pracowników. Dzięki tym środkom rekompensującym inflację, Soloplan potwierdza poczucie odpowiedzialności za swoich pracowników i zapewnia większe bezpieczeństwo finansowe w niepewnych czasach.

Dnia 3 grudnia czasopismo „Allgäuer Zeitung” również informowało o tej inicjatywie firmy Soloplan. Przeczytaj więcej na ten temat.

Jeśli Ty również szukasz pracy odpornej na kryzys, sprawdź nasze aktualne oferty pracy: