Przy jednym stole z Tobiasem Rucht, Area Sales Manager

Cześć Tobias, od praktykanta do Area Sales Managera DACH. Czy pamiętasz jeszcze swoje początki w firmie Soloplan?

Nadal dobrze pamiętam, jak 9 lat temu zaczynałem jako praktykant w Soloplan GmbH. W tamtym czasie był to staż studencki, po którym złożyłem podanie o praktykę jako pracownik działu systemów IT. Podczas stażu poznałem m.in. dział serwisu, IT, rozwoju oprogramowania, sprzedaży i administracji, jednocześnie przekonując się, co najbardziej mi odpowiada. Pod koniec mojego kształcenia zawodowego zdecydowałem się na pracę w sprzedaży i od tego czasu odpowiadam za obszary sprzedaży w Niemczech, Austrii i Szwajcarii jako Area Sales Manager.

Jak wygląda Twój typowy dzień pracy? Co szczególnie lubisz robić?

Trudno jest konkretnie określić typowy dzień pracy, ponieważ moje przygotowanie jest zróżnicowane i ukierunkowane pod kątem danego klienta, co sprawia, że ​​całość jest bardzo urozmaicona i ekscytująca. W przypadku nowych klientów zwykle pojawiają się nowe wymagania, a nasze możliwości rosną z roku na rok. Niezmiernie cieszy mnie kontakt z klientami i obserwowanie z perspektywy czasu postępów i celów, jakie użytkownicy osiągnęli dzięki wykorzystaniu naszego oprogramowania logistycznego.

Sprzedawaj, sprzedawaj, sprzedawaj! Jeśli chodzi o sprzedaż, wiele osób wyobraża sobie silną presję sukcesu. Jak to jest w Twoim zespole?

Jako zespół mamy wspólny cel i aby go osiągnąć wspieramy się wzajemnie, również we wszystkich naszych oddziałach. Oczywiście aktywność sprzedażową można mierzyć na podstawie wyników sprzedaży i każdy ma swoje indywidualne cele, ale praca zespołowa jest dla nas nadal bardzo ważna. Wspólnie wyjeżdżamy na spotkania, szkolimy się wewnętrznie i zewnętrznie, aby stale się rozwijać, a także uczyć się od siebie nawzajem. Oferujemy bardzo dobry i popularny produkt, co z pewnością przyczynia się do naszego sukcesu.

Najbardziej nowoczesne wyposażenie i słoneczny taras na dachu. Co jeszcze ma do zaoferowania Soloplan jako pracodawca?

Oprócz nowoczesnego wyposażenia Soloplan charakteryzuje się przede wszystkim przyjemną atmosferą oraz optymalnymi warunkami pracy. Duży nacisk kładzie się na sprzęt i środowisko pracy. Mamy przykładowo możliwość pracy w dużych, otwartych biurach, w biurach indywidualnych albo specjalnych – przeznaczonych do pracy w ciszy. Soloplan zapewnia doskonałą opiekę zarówno swoim klientom, jak i pracownikom, a ponadto pracownicy mają możliwość uczestniczenia w cyklicznych imprezach zespołowych.

Dlaczego młodzi ludzie powinni robić karierę w IT?

Zadawałem sobie to samo pytanie, kiedy byłem studentem, przed rozpoczęciem praktyki zawodowej. To, co od lat okupuje cały świat, to cyfryzacja i prawie żadna firma nie może jej uniknąć, a w IT zawsze jest coś nowego, czyli zadania, o których trzeba myśleć. Ekscytujące są również nowe technologie, takie jak wirtualna rzeczywistość, sztuczna inteligencja czy sterowane głosem systemy telematyczne. Branża nieustannie się zmienia i rozwija, ale jest to branża przyszłościowa, w tym praca na stanowisku administratora systemów IT czy informatyka, która była dla mnie wtedy decydująca.

Ty też chciałbyś zostać częścią Soloplanu?
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi otwartymi stanowiskami – czekamy na Twoją aplikację!