Branża transportowa w Austrii przygotowuje się na „skok w przyszłość”

Niepewne łańcuchy dostaw, opłaty CO2, niedobory kierowców czy ochrona klimatu – branża transportowa stoi obecnie przed licznymi, poważnymi wyzwaniami. Günter Reder gorąco apeluje o większe uznanie dla branży transportowej na specjalistycznej konferencji przewoźników w Austrii.

Dosadne przemówienie na temat aktualnych wyzwań, prezentacja najnowszych modeli pojazdów i silny sojusz austriackich firm transportowych z partnerami z branży – tak wyglądała specjalistyczna konferencja Górnej Austrii, która odbyła się w centrum wystawienniczym w Wels. W ubiegłą sobotę około 400 przedstawicieli branżowych dyskutowało i nawiązywało współpracę ze sponsorami, wystawcami i dostawcami usług. Soloplan, jako rzetelny partner wielu średnich firm w tym regionie, był również obecny na tym dorocznym wydarzeniu , organizowanym przez tamtejszą Izbę Gospodarczą.

Günter Reder, rzecznik stowarzyszenia branżowego i dyrektor zarządzający Grupy REDER, ale także entuzjastyczny klient firmy Soloplan, wygłosił pełen emocji wykład „my transporterzy! Nasz skok w przyszłość to ognista prośba o większe uznanie dla branży transportowej”. Długie oklaski i pozytywne opinie potwierdziły istotę jego wypowiedzi. Podobny wynik dała późniejsza ankieta internetowa wypełniona przez obecnych słuchaczy. Zły obraz branży transportowej został zidentyfikowany jako największe wyzwanie stojące obecnie przed przewoźnikami.

Aby temu przeciwdziałać, Federalne Stowarzyszenie Przewoźników Austriackich uruchomiło akcję „friends on the road”. Za pomocą tej ogólnokrajowej kampanii wizerunkowej, jej członkowie starają się wzbudzać większe zrozumienie dla potrzeb transportu ciężarowego w społeczeństwie poprzez różnego rodzaju wydarzenia i projekty.

Soloplan jako producent oprogramowania logistycznego również wspiera całą branżę i Stowarzyszenie Przewoźników Austriackich w jego licznych działaniach. Dlatego też firma z centralą w Kempten regularnie sponsoruje i wspiera tego typu wydarzenia, podkreślając tym samym znaczenie sektora logistycznego.

W licznych rozmowach obecny na wydarzeniu zespół firmy Soloplan wymieniał się pomysłami ze swoimi klientami i partnerami, a także wsłuchiwał się w poruszaną problematykę i identyfikował nowe wyzwania. To właśnie regularna wymiana doświadczeń umożliwia firmie Soloplan nieustanny rozwój TMS CarLo® i dostosowywanie go do stale zmieniających się wymagań w branży.

Nie miałeś możliwości przybycia na to wydarzenie, ale jesteś zainteresowany naszym oprogramowaniem transportowym? Historie sukcesu, filmy referencyjne i głosy zadowolonych klientów firmy Soloplan w Austrii można znaleźć na stronie www.soloplan.de/fachgruppentagung-2021 .

Chętnie odwiedzimy Cię osobiście, aby zaprezentować nasz TMS CarLo®. Skontaktuj się z nami mailowo (vertrieb@soloplan.de) lub telefonicznie +49 831 57407 300. Czekamy na Ciebie!