CarLo® goes around the world

Stawiając znaczący krok w kierunku globalnej współpracy i postępu technologicznego, firma Soloplan, wiodący dostawca rozwiązań programowych dla branży logistycznej, złożyła niedawno owocną wizytę w African Global Logistics (AGL) w Kenii. Wizyta ta nie tylko pokazała zaangażowanie firmy Soloplan w rozrzerzanie swojej działalności na rynku afrykańskim, ale także podkreśliła potencjał wzrostu i innowacji w sektorze logistyki na kontynencie afrykańskim.

Podczas wizyty eksperci Soloplan zorganizowali interesujące warsztaty i przedstawili  najnowocześniejsze rozwiązania, jakie oferuje tworzone przez nich oprogramowanie logistyczne. Prezentacje te dały zespołowi AGL wgląd w najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie planowania tras, zarządzania flotą i optymalizacji łańcucha dostaw. Wzajemna wymiana wiedzy i pomysłów nie tylko przyczyniła się do zdobycia nowego doświadczenia, ale także wskazała możliwości na zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów operacyjnych.

Sektor logistyki w Kenii, podobnie jak w wielu innych krajach Afryki, mierzy się ze szczególnymi wyzwaniami. Należą do nich m.in. słaba infrastruktura drogowa, duże natężenie ruchu i zróżnicowane przepisy drogowe. Wizyta Soloplan była dobrą okazją do znalezienia konkretnych rozwiązań na wyżej wymienione wyzwania jak i również do udowodnienia, że AGL oraz inne lokalne firmy logistyczne będą mogły działać sprawniej i efektywniej.

Udana współpraca między firmą Soloplan i AGL działa nie tyllko na korzyść obydwóch firm, ale ma także pozytywny wpływ na kenijską gospodarkę. Poprawa efektywności logistyki, redukcja kosztów i usprawnienie procesów umożliwiają lokalnym przedsiębiorstwom rozwój i poszerzanie zasięgu.

Podsumowując, ostatnia wizyta Soloplanu w AGL w Kenii okazała się niewątpliwie wielkim sukcesem. Korzystnie wpłynęła na współpracę oraz podkreśliła potencjał wzrostu i innowacji w afrykańskim sektorze logistycznym. Jako że Soloplan i AGL w dalszym ciągu promują wykorzystanie oprogramowania logistycznego w Kenii i innych krajach Afryki, możemy spodziewać się kolejnych pozytywnych zmian w obszarze transportu towarów, co ostatecznie w znacznym stopniu przyczyni się do zrównoważonego rozwoju gospodarczego w tym regionie.

Jesteś zainteresowany oprogramowaniem firmy Soloplan?

Umów się na niezobowiązującą prezentację, aby i Twoja firma podążała z duchem cyfryzacji!

Nasz dział sprzedaży dostępny jest pod adresem mejlowym info@soloplan.pl lub pod numerem +48 32 7840 288! Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.