CarLo® optymalizuje administrację i wydajność w firmie White Horse Carriers (PTY) Ltd w RPA

White Horse Carriers (PTY) Ltd, z siedzibą w Kempton Park, jest południowoafrykańską filią Bolloré Logistics, ważnego globalnego gracza w branży logistycznej. Ta francuska grupa posiada 600 oddziałów w 109 krajach i zatrudnia ponad 19 000 osób.

Po dokładnej analizie rynku, południowoafrykańska spółka White Horse Carriers (PTY) Ltd wybrała europejski system zarządzania transportem klasy premium – (TMS) CarLo®.

Od dnia 1 września 2021 roku, kiedy to w firmie White Horse Carriers (PTY) Ltd wdrożono kompleksowe oprogramowanie spedycyjne, udało się dostrzec i wykorzystać wiele zalet CarLo® w codziennej pracy. Według zarządu firmy, Soloplan jest jedynym, a przez to tak ważnym dostawcą oprogramowania na rynku, który był w stanie sprostać wszystkim wymaganiom. Skalowalność, elastyczność i adaptacyjność rozwiązań były głównymi kryteriami przy wyborze nowoczesnego dostawcy oprogramowania. Nawet w przypadku zadań, które są nietypowe dla standardowych systemów zarządzania transportem, CarLo® jest w stanie zaoferować innowacyjne rozwiązania, a nawet całkowicie zautomatyzować procesy. Dzięki zastosowaniu CarLo®, oprócz klasycznej dyspozycji, w dużym stopniu zoptymalizowano przede wszystkim czynności administracyjne w codziennej spedycji, takie jak: zarządzanie paskami wynagrodzeń i tworzenie faktur oraz raporty statusowe dla klientów indywidualnych.

„Czynności administracyjne związane z planowaniem transportu zostały znacznie uproszczone dzięki zastosowaniu naszego nowego systemu TMS firmy Soloplan. Niezrównane korzyści wynikają z organizacji listów przewozowych, fakturowania i raportowania (zwłaszcza śledzenia przesyłek) oraz zarządzania majątkiem.“White Horse Carriers (PTY) Ltd

Z punktu widzenia pracowników firmy White Horse Carriers, sama zmiana systemu TMS przebiegła bardzo sprawnie. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika CarLo® i doskonałemu wsparciu ze strony ekspertów z południowoafrykańskiego oddziału Soloplan, personel firmy mógł szybko i łatwo nauczyć się obsługi nowego systemu. Layouty okien są w pełni konfigurowalne, a oprogramowanie umożliwia tworzenie indywidualnych profili użytkowników i udostępnianie je wybranym grupom personelu. Dzięki temu można szybko wybierać zindywidualizowane interfejsy użytkownika i przypisywać je do konkretnego pracownika, co prowadzi do większej wydajności pracy. Ogromna oszczędność czasu jest najbardziej odczuwalnym efektem, którym cieszy się firma White Horse Carriers od momentu wdrożenia CarLo®.

„Czas potrzebny na kompletną realizację wszystkich etapów procesu wysyłki (rezerwacja, planowanie, realizacja, fakturowanie i odbiór) został skrócony aż o 50%. Oznacza to, że bez większego wysiłku dwukrotnie wzrosła wydajność jednego pracownika.“White Horse Carriers (PTY) Ltd

Największym uznaniem w firmie White Horse Carriers (PTY) Ltd cieszy się funkcja kalkulacji cen i taryf dostępna w oprogramowaniu CarLo®. Dzięki tej inteligentnej i innowacyjnej funkcji, kalkulacja i wycena są w pełni zautomatyzowane. Dużą wartość dodaną stanowi też konfigurowalne generowanie raportów. Dzięki tej funkcjonalności, w mniej niż 2 tygodnie można było utworzyć ponad 30 różnych raportów biznesowych (np. finansowych, dotyczących klientów, zarządzania flotą), zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Oprócz TMS CarLo® firma White Horse Carriers korzysta z inteligentnych dodatków: CarLo® inMOTION do zarządzania flotą oraz CarLo® inTOUCH – kompleksowego systemu telematycznego, który sprawia, że ​​zarządzanie zleceniami staje się dziecinnie proste.

„CarLo® inMOTION można skonfigurować w taki sposób, aby możliwe było zarządzanie i bardzo szczegółowy przegląd kosztów każdego pojazdu. Daje nam to pełną przejrzystość i możliwość śledzenia wydatków przez cały miesiąc, rok, a nawet dłużej. Aplikację CarLo® inTOUCH można precyzyjnie dostosować do naszych potrzeb i specyficznych wymagań, skutecznie napędzając cyfryzację dowodów dostaw (POD). Ponadto ten innowacyjny system telematyczny pomaga nam promować przejrzystość w komunikacji z kierowcami i przetwarzaniu zleceń operacyjnych zgodnie z naszymi wymaganiami biznesowymi. Wyjątkowo przydatne są konfigurowalne listy kontrolne oraz funkcje komunikacyjne aplikacji.“ – White Horse Carriers (PTY) Ltd

We współpracy z Soloplan, firma White Horse Carriers patrzy w przyszłość z optymizmem i zapałem. Firma pragnie wykorzystać innowacyjne rozwiązania Soloplanu także w innych krajach afrykańskich, aby w pełni zoptymalizować wymagające procesy w logistyce transportu. Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu logistycznym CarLo® i jego licznych dodatkach? Już dziś umów się na indywidualną prezentację, kontaktując się z nami mailowo info@soloplan.pl , telefonicznie: +48 32 7840 288 lub za pośrednictwem naszego czatu na stronie www.soloplan.pl