Dzień otwartych drzwi w kompleksie Soloplan City

Dzień otwartych drzwi w kompleksie Soloplan City

„Soloplan City” –  to określenie dla wielu mieszkańców Kempten nie jest już obce. Większość z nich dotąd wiedziała, że dotyczy ono odnowionego budynku dawnej Powiatowej Komendy Uzupełnień przy ulicy Berliner Platz, jednak nie wszyscy wiedzieli, co naprawdę kryje się za „Soloplan City”.

Sytuacja zmieniła się w sobotę 14 września 2019, kiedy Soloplan City otwarło swoje bramy i przyciągnęło ponad 700 odwiedzających.

Podczas zwiedzania budynku podziwiano nowe pomieszczenia i taras na dachu z widokiem na góry Allgäu. W licznych punktach informacyjnych odwiedzający mieli okazję do poznania interesujących faktów z życia firmy Soloplan oraz oprogramowania logistycznego CarLo. Oprowadzanie gości po budynku cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że już od samego początku wstępnie planowana ilość tego typu wycieczek musiała zostać podwojona.

Oprócz możliwości zwiedzania firmy, które cieszyło się ogromną popularnością, istniało też wiele innych punktów programu. Podczas demonstracyjnego kursu programistycznego uczestnicy mogli uzyskać pierwszy wgląd w pracę programisty, wykłady na temat sztucznej inteligencji pośredniczyły w wejściu w świat „Machine-Learning” a konkurs programistyczny pozwolił programistom – hobbystom sprawdzić swoje umiejętności.

W loży kariery można było zapoznać się z informacjami na temat możliwości zatrudnienia czy odbycia praktyk zawodowych. Najmłodsi odwiedzający mogli pozwolić sobie na szaloną kreatywność malując worki jutowe Soloplan.

Długie kolejki tworzyły się również przed zgromadzonymi na zewnątrz food truckami, gdzie każdy gość mógł zrealizować otrzymane bony na szpecle serowe, hamburgery i napoje.

„Bardzo się cieszę z zainteresowania tak dużej liczby gości, którzy zechcieli zajrzeć za kulisy naszej rodzinnej firmy” – mówi CEO International Fabian Heidl.

Było to bardzo udane otwarcie Soloplan City. Rodzina Heidl z całym zespołem Soloplan pragnie serdecznie podziękować wszystkim gościom i odwiedzającym za tak liczną obecność!