Eibel Transporte GmbH stawia na TOP-TMS CarLo

Od ponad 75 lat firma spedycyjna Eibel jest jednym z liderów rynku w transporcie maszyn rolniczych i towarów o nietypowych wymiarach w sektorze krajowym i międzynarodowym. Firma z Budenbach w Nadrenii-Palatynacie od momentu założenia w 1934 roku jest firmą rodzinną i obecnie należy już do piątego pokolenia. Flota pojazdów Eibel składa się obecnie z 30 pojazdów, a zatrudnienie to 30 osób.

Silny wzrost wymaga nowych technologii

Ze względu na silny wzrost w ostatnich latach zarówno książka spedycyjna, jak i arkusze kalkulacyjne typu Excel, nie były już wystarczająco dobre dla wymagań firmy Eibel GmbH. Ponadto należało usprawnić procesy i uprościć fakturowanie. Aby to osiągnąć i sprostać nowym wymaganiom, oprogramowanie CarLo firmy Soloplan zostało wdrożone już w 2010 roku. Dla firmy, która wcześniej nie wprowadzała nigdzie swoich zleceń, duży i ważny krok w przyszłość.

„Oprogramowanie CarLo sprawiło, że droga do biura bez papieru była dla nas niezwykle łatwa. Dzięki firmie Soloplan
nasza zagmatwana książka spedycyjna to już przeszłość ”

– mówi przedstawiciel Eibel Transporte GmbH.

Znaczne korzyści wynikające z zastosowania oprogramowania logistycznego

Podczas wdrożenia nowego rozwiązania szczególnie ważne dla firmy spedycyjnej
było zwiększenie wydajności i efektywności procesów pracy oraz prosta i przejrzysta dyspozycja, która pozwala na intuicyjną obsługę. Ponadto w znaczący sposób miały zostać uproszczone rozliczenia. Wszystko to okazało się możliwe dzięki CarLo, a szybka ocena i analiza wszystkich kluczowych liczb i danych przez ten system doprowadziła do bardziej efektywnych wyników po krótkim czasie.

Od czasu wprowadzenia CarLo rozbudowane funkcje bilingowe wspierają użytkowników dzięki w pełni zautomatyzowanemu rozliczaniu z kontrahentami. Firma transportowa Eibel zdecydowanie podkreśla zalety nowego TMS, takie jak przejrzystość oraz prosta obsługa procesów biznesowych. Dzięki indywidualnym interfejsom, np. transfer raportów ze statusami trasy, można zaoferować znacznie lepszą obsługę klienta niż miało to miejsce wcześniej.

Oprogramowanie oferuje wiele różnych opcji dla wszelkiego rodzaju interfejsów. W przypadku Eibel Transporte GmbH zaimplementowano interfejs do istniejącego oprogramowania telematycznego. Ważną rolę dla firmy transportowej odgrywa również niezawodność stosowanego oprogramowania:

„Jesteśmy bardzo wdzięczni, że oprogramowanie działa bezproblemowo. W ten sposób możemy skoncentrować się na naszych klientach zamiast na obsłudze procesów informatycznych.”

Soloplan i CarLo to partnerstwo na przyszłość

Ciągły rozwój CarLo w odniesieniu do nowoczesnych technologii jest bardzo ważny dla firmy Eibel, zwłaszcza w związku z dalszym upraszczaniem procesów biznesowych. Ponadto CarLo oferuje już bardzo szeroki zakres użytecznych funkcji, które są prezentowane za pośrednictwem oferowanych przez Soloplan akademii lub przez fachowy personel na szkoleniach bezpośrednio w siedzibie klienta. Alternatywnie, z pomocą bezpłatnych webinariów oferowanych przez Soloplan, istnieje możliwość zapoznania się z konkretnymi obszarami programu online.

Firma spedycyjna Eibel co roku uczestniczy w licznych akademiach Soloplan, a także regularnie bierze udział w webinariach dotyczących CarLo. Firma Eibel Transporte GmbH postrzega firmę Soloplan jako niezawodnego partnera, który spełnia nowoczesne wymagania dotyczące oprogramowania logistycznego. Głównymi atutami firmy są: logistyka morska, lotnicza, drogowa i kontraktowa, z wyraźnym naciskiem na zintegrowane rozwiązania logistyczne.

Ty również możesz korzystać z ponad 25-letniego doświadczenia w branży, w połączeniu z najlepszymi praktykami nabytymi przez naszych klientów w branży spedycyjnej i transportowej, które nieustannie przyczyniają się do rozwoju naszego oprogramowania. Rodzina produktów oprogramowania logistycznego CarLo obejmuje również: inAIR & SEA do frachtu lotniczego i morskiego, CarLo in-HUB do usprawnienia procesów w magazynach przeładunkowych oraz wiele innych dodatków dla sektora transportowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu logistycznym CarLo i jego licznych dodatkach?

Już dziś umów się na indywidualną prezentację! Skontaktuj się z nami mailowo pod adresem sales@soloplan.com telefonicznie +49 831 57407 300 lub za pośrednictwem naszego LIVE chat na stronie www.soloplan.com