Fabian Heidl Soloplan CEO

Fabian Heidl prezesem

Fabian Heidl (32) od dnia 1 stycznia 2019 dołącza do kierownictwa firmy Soloplan GmbH, specjalizującej się w oprogramowaniu logistycznym.

Krok ten był konieczny ze względu na stałą ekspansję rodzinnego przedsiębiorstwa. Fabian Heidl stanowi drugą generację rodziny Heidl na najwyższym szczeblu kierowniczym. Założyciel firmy Wolfgang Heidl był dotąd jedynym prezesem. Obowiązki Fabiana Heidl skupią się w szczególności na rozwoju międzynarodowej sieci sprzedaży oraz na opiece nad oddziałami zagranicznymi w Polsce, Francji, Afryce Południowej oraz w USA. Ponadto jest on odpowiedzialny za Joint Venture SOLOINDO w Indonezji.

Fabian Heidl, wykształcony w kierunku Master of Business Administration (MBA), zatrudniony jest w firmie Soloplan GmbH od czerwca 2006. Do roku 2010, jako student, był zatrudniony przez 4 lata w dziale wsparcia i serwisu klienta. Ostatecznie przejął obowiązki kierownika międzynarodowej sieci sprzedaży. Od września 2011 jest również udziałowcem i prezesem oddziału założonego w Polsce. Ponadto, jako specjalista od analizy rynku i prezentacji produktu, opiekuje się siecią partnerów w Europie oraz biurem sprzedaży i serwisu we Francji. W lipcu 2013 Fabian Heidl przejął dodatkowo odpowiedzialność za działalność strategiczną sieci sprzedaży oraz za Key- i Global-Accounts, zanim w lutym 2014 otrzymał oddzielną prokurę na potrzeby interesów Soloplan GmbH.

Jego bracia, starszy Christian oraz młodszy Julian Heidl, również od 10 lat pracują w firmie.