Forum Wiehler: Fabian Heidl mówi o trendach w logistyce

Pod hasłem „ciekawość jako bodziec” Grupa BPW również w 2021 roku zaprosiła ekspertów z dziedziny logistyki i transportu na odbywające się co dwa lata Forum Wiehler. Prezes firmy Soloplan Fabian Heidl, wygłosił interesujące przemówienie na temat wykorzystania systemów zarządzania transportem we współczesnym świecie logistyki.

Podczas dwudniowego wydarzenia w Wiehl niedaleko Kolonii odbyło się wiele różnych prelekcji i przemówień. Poruszono m.in. takie tematy jak: poprawa warunków pracy kierowców, wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz zastosowanie najnowszych technologii w sektorze logistycznym. W programie znalazły się również krótkie prezentacje z zastosowań praktycznych oraz wymiana poglądów i opinii.

Fabian Heidl (CEO International w Soloplan) został zaproszony do wygłoszenia prelekcji, podczas której poruszył temat licznych wyzwań, z jakimi często borykają się firmy spedycyjne i transportowe. Pod hasłem „Soloplan – bodziec energetyczny dla planowania transportu” przedstawił TMS CarLo® opracowany przez firmę Soloplan oraz sposób wykorzystania oprogramowania na potrzeby wspomnianych wyzwań.

Mówił także o długofalowych trendach, z którymi musi się zmierzyć branża logistyczna. Obejmują one potrzebę zwiększenia automatyzacji i integracji z innymi systemami oraz elastycznego reagowania na zmieniające się wymagania rynku. Dzięki CarLo® firma Soloplan oferuje firmom spedycyjnym i transportowym skalowalny system, który jest stale dostosowywany i optymalizowany pod kątem wszystkich pojawiających się zmian i trendów w branży.

Aby jak najlepiej zobrazować aktualne potrzeby, jako przykład Fabian Heidl przedstawił tzw. spedycje cyfrowe, które obecnie coraz częściej wchodzą na rynek logistyczny. Obejmują one w pełni zdigitalizowane łańcuchy procesów, unikanie pustych przebiegów dzięki specjalnym algorytmom, cyfrowe giełdy transportowe i wiele więcej. Takie zmiany są dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla firm zajmujących się spedycją tradycyjną. Jednak i tutaj sprawdza się wysokiej klasy TMS CarLo® – „wyposażone w dobry TMS, firmy średniej wielkości są w stanie stawić czoła cyfrowym firmom spedycyjnym”, wyjaśnił Fabian Heidl.

Długie brawa ze strony publiczności i liczne pozytywne opinie potwierdziły dużą aktualność poruszonego tematu w całej branży. Christian Loidolt, dyrektor generalny PE Automotive w Wuppertalu, po tej prelekcji dał jasno do zrozumienia: „niezwykle ciekawy merytorycznie, bardzo sympatyczny i autentyczny – był to bardzo dobry wykład na dzisiejszym Forum w Wiehl”. Również inni słuchacze wyrazili swoją aprobatę po zakończonej przez dyrektora zarządzającego firmy Soloplan prelekcji.

Forum Wiehler zakończyło się podsumowaniem wygłoszonym przez panów: Olivera Detje (Dyrektora ds. Wydawnictw pionu Logistyki i Transportu, DVV Media Group) oraz Markusa Schella (Partnera Zarządzającego, BPW Bergischeachsen). Soloplan dziękuje za zaproszenie oraz wzorową organizację tego wydarzenia i cieszy się na ponowne odwiedzenie Forum Wiehler w przyszłym roku.