GO DIGITAL – Sterowanie głosowe & Geofencing

Z roku na rok wielokrotnie wzrasta wykorzystanie asystentów cyfrowych ze sterowaniem głosowym. W odpowiedzi na ten trend firma Soloplan rozbudowuje CarLo inTOUCH o sterowanie głosowe aplikacji mobilnej.

Kompleksowy system telematyczny CarLo inTOUCH oferuje obecnie liczne funkcje, które upraszczają wymianę informacji pomiędzy kierowcą a dyspozytorem. Oprócz raportów o stanie trasy, czasach przybycia i oczekiwania, za pomocą aplikacji mobilnej można przesyłać również dokumenty, obrazy i podpisy. Kierowcy korzystają też ze zintegrowanej funkcji skanowania za pomocą urządzenia mobilnego, obsługując przykładowo skanowanie odbioru i dostawy. Ponadto oprogramowanie oferuje wszystkie inne funkcje telematyczne, takie jak lokalizacja GPS oraz zarządzanie czasem jazdy i odpoczynku. Na podstawie raportów lokalizacji rzeczywiste czasy przybycia na stację i odjazdu ze stacji mogą być identyfikowane automatycznie za pomocą geofencingu.

Sterowanie głosowe w CarLo inTOUCH
Integracja polega na współpracy z asystentem głosowym Google i stanowi dodatkową formę korzystania z aplikacji CarLo inTOUCH. Od strony funkcjonalnej rozszerzenie to umożliwia rozmowę z asystentem, który wspiera najczęściej wykorzystywane akcje aplikacji. Dzięki asystentowi głosowemu użytkownicy mogą korzystać z prostego interfejsu użytkownika bez konieczności sterowania urządzeniem za pomocą gestów podczas jazdy.

Rozszerzenie Asystenta Google o funkcje CarLo inTOUCH zapewnia nie tylko wygodną kontrolę, ale także komunikację z innymi aplikacjami i integrację z procesami użytkownika.

Geofencing
Rzeczywisty czas przyjazdu i wyjazdu ze stacji jest identyfikowany automatycznie za pomocą geofencingu przez GPS. Dzięki temu status trasy przez cały czas jest aktualny. W przypadku opóźnień powiadomienia wysyłane są automatycznie do dyspozytora czy klienta. Geofencing eliminuje potrzebę ręcznego wprowadzania informacji.