Soloplan Hochschule Kempten

Seria wykładów na Uniwersytecie w Kempten

Łącznie pięć zespołów wpieranych przez rózne firmy, zajmowało się bieżącymi tematami w świecie transportu w ramach serii wykładów mistrzów logistyki organizowanych przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Kempten. Zesół Soloplan pracował nad projektem: „Brexit i jego implikace w zakresie logistyki transportu”. W zeszłym tygodniu przedstawiono wyniki prac.

Było to badanie ilościowe i narracyjne, które skupiało się na firmach transportowych i spedytorach, które posiadają bezpośrednie relacje z ekspertami z Wielkiej Brytanii w sprawach „Brexit”. Celem było uzyskanie ogólnego obrazu wpływu polityki europejskiej na przemysł logistyczny, a także przeanalizowanie poszczególnych przedsiębiorstw, których to dotyczy.

Wyniki projektu wpisują się już w strategię firmy Soloplans. Przede wszystkim działy rozwoju, zarządzania projektami i sprzedaży korzystają z informacji dostarczonych przez projekt i wykorzystują go między innymi do dalszego rozwoju modułu celnego.

W związku z tym chcielibyśmy jeszcze raz podziękować naszemu zespołowi Logistik Masters. Cieszyliśmy się, że możemy być częścią tego projektu i cieszymy się, że będziemy mogli ponownie uczestniczyć w serii wykładów.