Soloplan gwarantuje stabilność

Zważywszy na niesłabnącą tendencję do wykupowania małych i średnich firm programistycznych przez międzynarodowe koncerny, Soloplan, jako producent oprogramowania logistycznego, wyklucza w perspektywie następnych 10 lat taki scenariusz.  Klienci zyskują długofalowo stabilnego partnera biznesowego oraz odpowiedzialnego dostawcę, który nie musi kierować się krótkoterminowymi oczekiwaniami anonimowych inwestorów. Ponadto Soloplan samodzielnie wyznacza swoje strategie rozwoju, co umożliwia sprawne i efektywne reakcje na potrzeby rynku. To z kolei gwarancja innowacyjnych rozwiązań.

Dzięki prognozowanej gwarancji stabilności Soloplan obala obawy branży logistycznej, jakoby firma rodzinna z Kempten i jej siedem oddziałów na całym świecie miały utracić swoją niezależność. Jak informuje niemieckie czasopismo Deutsche Verkehrszeitung w swoim artykule z dnia 26 lipca 2023 roku, od 2017 roku minimum jednokrotnie sprzedano lub przejęto ponad 35 firm działających w branży logistycznej.

Nabywcami są głównie tak zwane firmy private equity. Zależy im na osiągnęciu maksymalnego zysku, a następnie sprzedaży firmy. Takie działania przekładają sie na wzrost cen oraz redukcje kosztów, co skutkuje obniżeniem jakości świadczonych usług. Kolejnym efektem ubocznym takich przejęć jest brak stałego przedstawiciela danej firmy, co znacznie utrudnia współprację.

Ponato taki obrót firmami dostarczającymi oprogramowanie hamuje ich rozwój i innowacyjne rozwiązania. Dzieje się tak dlatego, że piorytetem takowych firm staje się jej restrukturyzacja, po to, by sprostać wymaganiom nowego właściciela. Soloplan od momentu założenia w 1994 roku znajduję się w posiadaniu rodziny Heidl. Już w przyszłym roku ta bogata w tradycje firma rodzinna będzie świętowała swoje 30-lecie. To właśnie trzej synowie założyciela firmy, Wolfganga Heidla, piastują odpowiedzialne stanowiska kierownicze w Soloplanie, zapewniając tym samym długofalowy rozwój. „Cenimy sobie naszą niezależność oraz poczucie stabilności. Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę i dbamy o swoich klientów”, podkreśla Wolfgang Heidl.