Soloplan Polska w czasopiśmie branżowym Top Logistyk

Kierownik oddziału Soloplan Polska, Przemysław Adamek jakiś czas temu udzielił komentarza eksperckiego dla magazynu Top Logistyk.

Poniżej fragmenty obu artykułów:

Życie po digitalizacji

Konkurencja na rynku transportowym jest olbrzymia. Zdaniem Przemysława Adamka, Branch Managera, Soloplan Polska, konkurencji tej towarzyszy presja kosztów związanych z rosnącymi cenami paliw i opłat drogowych, debata na temat emisji CO2 oraz deficyt powierzchni ładunkowej. – Krótkie czasy reakcji, regulacje prawne czy płynne połączenie pomiędzy różnymi systemami informatycznymi spedycji i załadowcy – to tylko niektóre z aktualnych wyzwań. Wydajne planowanie przy wsparciu odpowiednim oprogramowaniem może załagodzić trudną sytuację. Dzisiejsza logistyka musi być zarządzana w sposób mądry i przede wszystkim poparty rozwiązaniami mobilnymi – dodaje P. Adamek.

[…]

Na rynku przybywa aplikacji cyfrowych, będących przykładami nowoczesnego podejścia do zarządzania łańcuchem dostaw. Soloplan proponuje pomocne w tym zakresie oprogramowanie logistyczne CarLo® oraz własne rozwiązanie telematyczne CarLo® inTOUCH. – Telematyka to przede wszystkim nowoczesny i optymalny sposób komunikacji między kierowcą i dyspozytorem, a ostatecznie także i klientem. Główne zalety stosowania kompleksowego systemu telematyki, jakim jest CarLo® inTOUCH, to praca bez papieru i zwiększona wydajność dzięki zautomatyzowanemu zarządzaniu zleceniami, a także wymiana informacji i danych w czasie rzeczywistym – tłumaczy P. Adamek (Soloplan Polska). W każdej chwili można sprawdzić aktualną lokalizację konkretnych pojazdów, rzeczywiste czasy przyjazdu, przeładunku, oczekiwania, a także aktualne statusy tras czy dane dotyczące ilości wymienianych środków ładunkowych. Dzięki funkcji geofencingu możliwa jest również automatyzacja zmian statusów tras czy automatyczne powiadomienia o pojawieniu się pojazdu w danym obszarze, wysyłane pocztą elektroniczną do wskazanego adresata. CarLo® inTOUCH to aplikacja telematyczna ze zintegrowanym sterowaniem głosowym, co zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy. Reaguje na konkretne polecenia głosowe kierowcy, więc ręczna obsługa ekranu nie jest już konieczna. Dzięki funkcji czatu, który umożliwia również nagrywanie wiadomości głosowych w trakcie jazdy, ograniczone do minimum są czasochłonne rozmowy telefoniczne i problemy komunikacyjne. TMS CarLo® umożliwia konfigurację przydatnych funkcji, które pozwalają na zaawansowaną indywidualizację jego dodatku, jakim jest aplikacja telematyczna CarLo® inTOUCH. Dzięki zintegrowanemu skanowaniu za pomocą urządzenia mobilnego oraz indywidualnym listom kontrolnym istotne dane dostępne są na bieżąco przy użyciu jednego kliknięcia myszy. CarLo® inTOUCH używane jest na całym świecie przez ponad 200 firm spedycyjnych i logistycznych.

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:

https://www.logistyczny.com/biblioteka/lancuch-dostaw/item/7284-zycie-po-digitalizacji

Świeże idee

Przemysław Adamek, Branch Manager, Soloplan. zaznacza, że menadżerowie rozwijających się firm wykazują zainteresowanie zaawansowaną automatyzacją i cyfryzacją wszystkich procesów biznesowych, a oprogramowanie TMS CarLo® umożliwia realizację tych zadań. Ciekawym udogodnieniem jest funkcja rozpoznawania tekstu, która umożliwia automatyczne wczytywanie dokumentów papierowych bezpośrednio do oprogramowania, a dowolnie konfigurowalne „Workflows” pozwalają na automatyzację powtarzających się operacji. – CarLo® zapewnia cyfrowe mapowanie procesów zachodzących w obszarze transportu, m.in. takich jak: import zlecenia, planowanie jego realizacji, zarządzanie flotą pojazdów czy środków ładunkowych, wymianę danych z telematyką, aż po fakturowanie i interfejsy do programów księgowych oraz zautomatyzowane raporty i statystyki umożliwiające szybką analizę konkretnych danych. W procesie digitalizacji ważną rolę odgrywa również aplikacja telematyczna CarLo® inTOUCH oraz inne nowoczesne dodatki do systemu CarLo®. Coraz większy wpływ na rozwój tego oprogramowania ma integracja sztucznej inteligencji z naszym systemem – informuje P. Adamek.

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:

https://www.logistyczny.com/biblioteka/lancuch-dostaw/item/7161-swieze-idee