Soloplan świętuje otwarcie nowego City Resort

Po trwającej półtorej roku budowie i niestrudzonych wysiłkach wielu zaangażowanych w budowę osób, nadszedł wreszcie ten wyczekiwany moment. W pierwszy weekend września odbyło się uroczyste otwarcie 4-gwiazdkowego hotelu biznesowego Soloplan City Resort, znajdującego się na Berliner Platz w Kempten.

W weekend otwarcia, firma programistyczna Soloplan przyjęła ponad 500 gości, którzy osobiście chcieli zobaczyć ukończony już teren tzw. „Soloplan City” w Kempten przy ulicy Illerhöhe. W dniu rozpoczęcia działalności hotelu, tj. w piątek wieczorem, a także w sobotę, na gości czekał bardzo urozmaicony program. Podczas zwiedzania hotelu goście mieli okazję zobaczyć bar, recepcję i restaurację, a także różne kategorie pokoi oraz apartament czy kulisy hotelu. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo w obecnej sytuacji epidemiologicznej, na obu imprezach przestrzegano obowiązujących zasad sanitarnych.

W piątek podczas wieczornej gali VIP, Wolfgang Heidl – dyrektor zarządzający firmy Soloplan, a jednocześnie inwestor budowy – powitał licznych gości ze świata polityki i gospodarki regionalnej. Na początku wieczoru goście dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat projektu hotelu: od samej koncepcji, poprzez budowę, aż do ukończenia całego kompleksu. Oprócz rodziny Heidl i administratora hotelu Michaela Rießlanda, w dyskusji udział wzięli również dr Richard Schießl z Urzędu Miasta Kempten, wykonawca robót budowlanych Gerhard Breher oraz architekt Leopold Mohr. Wieczór pełen dobrego humoru poprowadził znany animator i telewizyjny ekspert kulinarny – Sebastian Lege. Ten specjalny gość z Düsseldorfu komponował liczne przysmaki udające „fast foody”, inspirując jednocześnie publiczność niezliczonymi anegdotami ze swojego programu „Sztuczki przemysłu spożywczego”.

Sobota również była bardzo udanym dniem w Soloplan City. Już od 10 rano, przy akompaniamencie zespółu muzycznego Betzigau, można było rozpocząć dzień przy porannym kuflu piwa. Wszyscy odwiedzający mieli możliwość poznania nowego hotelu i jego pomieszczeń w ramach regularnego zwiedzania z przewodnikiem. W pobliskim biurowcu firmy Soloplan odbyły się specjalistyczne wykłady na ekscytujące tematy, a także o możliwościach kariery w Soloplan City. Jednocześnie na stoiskach rozlokowanych na wolnym powietrzu zwiedzający mogli porozmawiać z pracownikami obu firm oraz zapoznać się z ofertami pracy i szkoleniami zarówno w branży IT, jak i gastronomii. Liczne food trucki i stoiska gastronomiczne, których gospodarzem był dzierżawca hotelu Michael Rießland, zadbały o dobre samopoczucie i przekąski dla wszystkich gości.

Znajdujący się na terenie „Soloplan City” hotel oferuje 38 luksusowo wyposażonych pokoi jako miejsce wypoczynku w stylowej atmosferze dla osób podróżujących służbowo i międzynarodowych gości biznesowych. W przyszłości hotel będzie oczywiście dostępny również dla osób podróżujących prywatnie oraz turystów. Drzwi restauracji hotelowej są szeroko otwarte dla wszystkich gości, zarówno tych z bliska, jak i tych z daleka – a tym samym nie tylko dla gości hotelowych. Nowocześnie zaprojektowana restauracja w regionalnym stylu Allgäu zaprasza w dni powszednie na lunch w formie bufetu, a wieczorami oraz w weekendy serwuje dania kuchni niemieckiej i międzynarodowej. Dowiedz się wszystkiego na temat hotelu na stronie Soloplan City Resorts.