Studenci z Drezna opracowują koncepcję aplikacji

W piątek 31 stycznia 2020 kilku naszych kolegów z Kempten i Drezna gościło na Politechnice w Dreźnie. Tamtejsi studenci w 2019 roku otrzymali zadanie „Opracowanie koncepcji aplikacji do zarządzania magazynem inSCAN”. W 3 grupach: „Pharma”, „General cargo” i „Papier” nad projektem pracowało po 4 uczestników.

Podobnie jak studenci uczelni w Kempten, wyzwanie polegało na wspólnym opracowaniu koncepcji aplikacji, która pomoże zoptymalizować procesy inSCAN typu magazynowanie, czy przyjęcie i wydanie magazynowe. Ważną częścią koncepcji miała być funkcja skanowania, za pomocą której można rozpoznać i zeskanować niezbędne informacje, takie jak liczba jednostek wysyłkowych lub identyfikacja zwrotnego opakowania transportowego towarów.

Istotnym zagadnieniem był również fakt, że aplikacja do zarządzania magazynem może generować inwentaryzację i stany magazynowe. Wymagane były też funkcje wspomagające pracę, takie jak sterowanie głosem, wibracje i silnik skanowania, ponieważ odpowiadają one naszemu obecnemu kierunkowi rozwoju.

Podsumowując imponujące prezentacje, jury składające się z trzech pracowników Soloplan GmbH i prof. Stahringer, musiało wyłonić zwycięski zespół. Było to trudne zadanie, ponieważ każda prezentacja była bardzo interesująca, a studenci zachwycili nowatorskim podejściem. Naszemu jury ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców, którymi zostali członkowie teamu „General cargo”.