Sukcesy CarLo w firmie Kuehne+Nagel

Kuehne+Nagel dąży do osiągnięcia wiodącej pozycji na europejskim rynku FTL/LTL i rozpoczął korzystanie z oprogramowania logistycznego CarLo.

Wyzwania stojące przed firmą Kuehne+Nagel
Od początku 2020 roku firma Kuehne+Nagel używa CarLo – zarówno systemu do zarządzania transportem, jak i dodatku CarLo inMOTION do zarządzania flotą własnych pojazdów. CarLo zastępuje dotychczasowy system transportowy wykorzystywany we flocie FTL/LTL w Polsce i zostaje zintegrowane z systemem finansowo-księgowym używanym w Kuehne+Nagel. Dla własnej floty naczep Road Logistics FTL/LTL firma Kuehne+Nagel szukała systemu transportu i zarządzania flotą z jednym procesem w ramach dwóch zharmonizowanych systemów. Celem było doprowadzenie do wzrostu wydajności pracy poprzez automatyzację procesów.

Firma chciała również obniżyć koszty operacyjne wynikające z nadzoru i kontroli przebiegu poszczególnych procesów. Kolejnym celem była poprawa jakości obsługi klienta i wydajności, co oznacza usprawnienie współpracy klienta z Kuehne+Nagel Road Logistics. Oprócz poprawy obsługi klienta Kuehne+Nagel stawia sobie również za cel budowanie wysokich standardów współpracy z przewoźnikami. Poprzez ciągły rozwój Soloplan gwarantuje ciągłe doskonalenie CarLo.

Rozwiązanie
Dzięki systemowi zarządzania transportem CarLo i dodatkowi do zarządzania flotą CarLo inMOTION, Kuehne+Nagel zarządza swoim taborem prawidłowo i zgodnie z wymogami prawnymi. Za pomocą rozbudowanych funkcji kalkulacyjnych system zarządzania transportem CarLo wspomaga rozliczenia z klientami czy podwykonawcami. Nieważne, czy pracujesz ze stawkami ryczałtowymi, czy ze złożonymi tabelami taryfowymi – wszystko to może zostać w pełni zautomatyzowane.

„W porównaniu z innymi systemami CarLo wyraźnie wyróżnia się dobrym połączeniem funkcjonalności, stabilności i wydajności. Dzięki intensywnym analizom i prezentacjom dotyczącym systemu zarządzania transportem szybko zdaliśmy sobie sprawę, że CarLo najskuteczniej spełnia nasze wymagania. Dodatkowo Soloplan to profesjonalna firma, która stawia na szybkość, wydajność i efektywność. Bardzo cenimy sobie współpracę z firmą Soloplan, “ mówi Global Senior Manager of Road Logistic Information Systems w Kuehne+ Nagel z siedzibą w mieście portowym Hamburg.

Oprogramowanie do zarządzania flotą CarLo inMOTION umożliwia tworzenie ciągłych, opartych na centrach kosztów, kalkulacji kosztów pojazdów dla Twojej firmy. Oceniaj swoją flotę na podstawie struktur kosztów oraz identyfikuj wartości odstające i odchylenia za pomocą oprogramowania do zarządzania flotą CarLo inMOTION.

Wdrożenie CarLo
Po skoordynowanej analizie wymagań i dostępnej funkcjonalności CarLo, oprogramowanie logistyczne zostało wdrożone bardzo szybko, a kluczowi użytkownicy zostali intensywnie przeszkoleni. Podczas tej fazy omawiane są indywidualne wymagania użytkowników i wspólnie tworzony jest przyjazny dla użytkownika interfejs do planowania i realizacji tras oraz komunikacji z firmami transportowymi. Ponadto, wspólnie z kompetentnymi specjalistami firmy Soloplan GmbH, tworzone są odpowiednie analizy i raporty, dokonywane są konfiguracje i połączenia z oprogramowaniem wewnętrznym czy zewnętrznym za pośrednictwem interfejsów.

Nowe sposoby pracy
Zastosowanie CarLo daje firmie Kuehne+Nagel szereg korzyści i nowych możliwości:
⋅ Przejrzystość i kontrola wszystkich danych związanych z transportem i procesami firmy
⋅ Łatwe i efektywne zarządzanie flotą
⋅ Planowanie i śledzenie w pojedynczej bazie danych
⋅ Szybkie wdrożenie
⋅ Szybsze osiąganie celów firmy Dzięki szybkiemu wdrożeniu.
Wydajność i funkcjonalność CarLo szybko stała się zauważalna i przyczynia się do realizacji celów firmy Kuehne+Nagel.

O firmie Kuehne+Nagel
Zatrudniająca 74 000 pracowników w 1400 lokalizacjach w ponad 100 krajach Grupa Kuehne+Nagel jest jedną z wiodących firm logistycznych na świecie.
www.kuehne-nagel.com

O firmie Soloplan
Głównymi atutami firmy są: logistyka morska, lotnicza, drogowa i kontraktowa, z wyraźnym naciskiem na zintegrowane rozwiązania logistyczne. Ty również możesz korzystać z ponad 25-letniego doświadczenia w branży, w połączeniu z najlepszymi praktykami nabytymi przez naszych klientów w branży spedycyjnej i transportowej, które nieustannie przyczyniają się do rozwoju naszego oprogramowania. Rodzina produktów oprogramowania logistycznego CarLo obejmuje również: CarLo inAIR & SEA do frachtu lotniczego i morskiego, CarLo inHUB do usprawnienia procesów w magazynach przeładunkowych oraz wiele innych dodatków dla sektora transportowego. Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu logistycznym CarLo i jego licznych dodatkach? Już dziś umów się na indywidualną prezentację! Skontaktuj się z nami mailowo pod adresem sales@soloplan.com telefonicznie +49 831 57407 300 lub za pośrednictwem naszego LIVE chat.