Uroczyste otwarcie z udziałem 180 gości

Uroczyste otwarcie z udziałem 180 gości

Rok 2019 był rokiem szczególnym dla rodziny Heidl i firmy Soloplan – ukończony został kompleks biurowy „Soloplan City” i od czasu przeprowadzki w maju 2019 r. stanowi on nowe miejsce pracy dla około 120 pracowników placówki w Kempten. W tym samym czasie firma rodzinna obchodzi 25-lecie swego istnienia.

Ceremonia otwarcia, która odbyła się w piątek 13 września 2019, w obecności licznych partnerów biznesowych, klientów, burmistrza i rady miasta Kempten, była jednocześnie okazją do refleksji nad wydarzeniami ostatnich 25 lat.

Dyrektor zarządzający Wolfgang Heidl, CEO International Fabian Heidl, burmistrz Thomas Kiechle, architekt Leo Mohr i szef Biura Rozwoju Gospodarczego dr Richard Schießl, dokonali przeglądu minionego ćwierćwiecza. Rolę moderatora ożywionej dyskusji pełnił dyrektor wydawniczy Hamburger DVV Media Group, Oliver Detje.

Początki firmy miały miejsce w pokoju dziennym, w domu rodziny Heidl, gdzie firma coraz bardziej się rozwijała budując jednocześnie swoją pozycję na rynku, a także renomę jako jedna z wiodących firm programistycznych w branży logistycznej. Najważniejszym wydarzeniem z pewnością była budowa Soloplan City. Następne pokolenie z synami Fabianem, Christianem i Julianem jest gotowe do samodzielnego działania i może skupić się na realizacji swoich planów na przyszłość: „Naszym wspólnym celem jest maksymalne wykorzystanie użyteczności naszego oprogramowania przez naszych klientów oraz wiodąca pozycja na rynku technologicznym w dziedzinie oprogramowania logistycznego ”, mówi Fabian Heidl.

Dzięki nowoczesnemu budynkowi Soloplan City, rodzina Heidl stworzyła do tego najlepsze warunki. Personel korzysta z biurek o regulowanej wysokości, w budynku wykorzystuje się najnowocześniejsze technologie chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń oraz łącznie 21 płaskich wyświetlaczy telewizyjnych w salach konferencyjnych, a także w oddziałach firmy. Za każdym rogiem znajdują się obszary pozwalające na chwilę wyciszenia oraz miejsca do siedzenia, w których programiści mogą pracować w spokoju lub organizować spotkania.

To co zrobiliśmy razem z naszym zespołem przez ostatnie 25 lat sprawia, że jestem szczególnie dumny. Dlatego cieszę się tym bardziej, że dzisiaj możemy wspólnie świętować ten dzień i z radością myśleć o przyszłości naszej firmy– powiedział Wolfgang Heidl, dyrektor zarządzający Soloplan GmbH.