Wszechstronne CarLo® wzbudza entuzjazm w Wielkiej Brytanii

AMCO to brytyjski dostawca usług logistycznych z siedzibą w okolicy Birmingham. Firma powstała w 1983 roku i zatrudnia ponad 110 osób. AMCO działa głównie w sektorze transportu drogowego, lotniczego i morskiego. Istnieje kilka biur w Wielkiej Brytanii, a także oddziały w Europie Wschodniej.

AMCO jest klientem Soloplan od 2018 roku. Oprogramowanie CarLo® przekonało do siebie łatwością obsługi, prostymi opcjami konfiguracji, widocznością danych i automatycznym raportowaniem ze statystykami. Dla tej brytyjskiej firmy transportowej szczególnie ważnym był specyficzny interfejs do systemu księgowego.

„Soloplan to firma, która doskonale rozumie logistykę. Sam system udowodnił już, że pasuje do naszego modelu biznesowego i naszych planów na przyszłość.“ – Andy Griggs, AMCO Group

Podstawowym celem było wdrożenie systemu, który pomógłby zminimalizować żmudne wykonywanie ręcznych zadań oraz błędy transmisji danych, a także uzyskać lepszy wgląd w biznes w czasie rzeczywistym. CarLo® doskonale spełnia te wymagania oferując możliwość tworzenia zindywidualizowanych Workflows w celu optymalizacji systemu i procesów.

Początkowo tak duże zmiany wydawały się skomplikowane, ale już wkrótce po wdrożeniu CarLo® pracownicy AMCO dobrze zaznajomili się z nowym oprogramowaniem.

„Nowi pracownicy firmy regularnie wypowiadają się na temat pozytywnych aspektów korzystania z CarLo w porównaniu z systemami, z których korzystali w poprzednich miejscach pracy.“ – Andy Griggs, AMCO Group

AMCO z entuzjazmem patrzy też na prostotę tworzenia raportów wydajności za pomocą statystyk, które mogą być przesyłane do odpowiednich osób wewnątrz firmy, bądź na zewnątrz. Szerokie możliwości raportowania to wielka zaleta CarLo®, która nie wymaga już ręcznego tworzenia analiz i statystyk w Excelu.

Inwestycja w CarLo® zwraca się przede wszystkim poprzez znaczące uproszczenie wszystkich procesów oraz oszczędność czasu w codziennej pracy.

„Zauważalna jest duża oszczędność czasu w analizie biznesowej, ponieważ dane analityczne dostępne są natychmiast — tutaj średnia oszczędność czasu to około 6 godzin tygodniowo. Skrócenie czasu potrzebnego na planowanie – tutaj z kolei jest to oszczędność średnio rzędu od 2 do 3 godzin dziennie na użytkownika.“ – Andy Griggs, AMCO Group

AMCO informuje, iż w dalszej perspektywie współpraca tej firmy z Soloplan ma owocować dużym projektem cyfryzacji mającym na celu połączenie CarLo® z kilkoma innymi systemami w celu stworzenia przyszłościowego rozwiązania dla użytkowników wewnętrznych i zewnętrznych.

Oprócz CarLo® firma AMCO wykorzystuje również dodatek telematyczny CarLo® inTOUCH, który umożliwia szczegółową i niemal natychmiastową komunikację między biurem a kierowcami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu logistycznym CarLo i jego licznych dodatkach?

Już dziś umów się na indywidualną prezentację, kontaktując się z nami mailowo info@soloplan.pl telefonicznie +49 831 57407 300 lub za pośrednictwem naszego czatu na stronie www.soloplan.pl .