Wyjątkowe wykorzystanie CarLo inTOUCH w Spedycji Recht Logistik

Zindywidualizowane oprogramowanie Soloplan dla wszystkich sektorów i zastosowań

Firma spedycyjna Recht Logistik, założona w 1932 roku przez Theodora Rechta i zarządzana obecnie przez czwarte pokolenie jego potomków, oprócz swojej siedziby w Brühl, posiada w Niemczech siedem innych lokalizacji. Dysponując 200 ciężarówkami, 90 000 m² powierzchni magazynowej i około 250 pracownikami, ta firma spedycyjna jest jednym z największych dostawców usług logistycznych w Niemczech. Na początku realizowano tylko proste transporty, jednak z biegiem lat firma wyspecjalizowała się przede wszystkim w dystrybucyjnym transporcie magazynowym firm zewnętrznych, ale także w transportach specjalnych dla przemysłu aluminiowego oraz cysternach i silosach.

Firma Recht zdecydowała się na nowoczesny system zarządzania transportem CarLo wraz z jego dodatkiem CarLo inTOUCH.

Spedition Recht jest klientem Soloplan od początku 2018 roku. Pracując z poprzednio stosowanym rozwiązaniem nie było możliwości zmapowania wszystkich procesów wymaganych przez firmę. Rozwiązanie firmy Soloplan okazało się idealnie dopasowane, ponieważ można je indywidualizować zgodnie z wymaganiami klienta.

„Chcieliśmy zmapować wiele procesów w jednym oprogramowaniu, połączyć zlecenia z telematyką i je digitalizować. System zarządzania transportem CarLo w połączeniu z CarLo inTOUCH okazał się idealnym rozwiązaniem“, Recht Logistik.

TMS CarLo w wyjątkowym zastosowaniu

W firmie Recht Logistik CarLo oraz CarLo inTOUCH nie są używane w sposób klasyczny. Standardowo CarLo służy do planowania zleceń transportowych, trasy są przekazywane kierowcom ciężarówek za pośrednictwem połączonego CarLo inTOUCH. Inaczej jest w przypadku spedycji Recht – te rozwiązania programowe stosowane są tutaj do organizacji magazynu z wykorzystaniem wózków widłowych.

Klient firmy, u którego odpowiada ona za pakowanie i załadunek towaru w logistyce fabrycznej, miał to szczególne wymaganie. Koncepcja nietypowego rozwiązania została opracowana wspólnie z pracownikiem firmy Soloplan. Docelowo należało zapewnić elektroniczną kontrolę wszystkich procesów oraz ich dokumentację ze zdjęciami.

Za pomocą CarLo wszystkie zlecenia są teraz rejestrowane w Recht Logistik i przesyłane na urządzenia mobilne kierowców wózków widłowych za pośrednictwem CarLo inTOUCH. Statusy są transferowane i zapisywane w dowolnym momencie w trakcie przetwarzania, aż do zakończenia realizacji zlecenia. Nowe procesy zapewniają ogromną rzetelność informacji, ponieważ po zrealizowaniu każdego zlecenia odnotowywany jest znacznik czasu i odpowiedzialny za jego realizację pracownik. Ponadto zdjęcia są przypisane do konkretnych dokumentów dostaw w programie i przechowywane w chmurze, umożliwiając klientowi stały dostęp. Cyfryzacja wcześniejszych procesów analogowych pozwoliła na zaoszczędzenie dużej ilości dokumentów wysyłkowych i czasu, ponieważ ręczne zapisywanie, archiwizowanie i przypisywanie zdjęć do zleceń było niezwykle czasochłonne.

„Z oprogramowaniem logistycznym CarLo oraz aplikacją CarLo inTOUCH oszczędzamy znaczną ilość dokumentów przewozowych i dzięki temu skutecznie digitalizujemy nasze procesy. Duży i jednocześnie ważny krok w przyszłość logistyki Recht.”

Z CarLo w pomyślną przyszłość

Spedycja Recht jest niezwykle zadowolona z możliwości jakie daje CarLo oraz CarLo inTOUCH pod kątem funkcjonalności, konfiguracji i indywidualnego dostosowywania procesów. Oprogramowanie to zawiera wiele różnorakich opcji i interfejsów. Dzięki ciągłemu rozwojowi tych rozwiązań, ale również dzięki firmie Soloplan, jako innowacyjnemu doradcy, firma Recht Logistik jest dobrze przygotowana na przyszłość.

Rozwiązania firmy Soloplan

CarLo inTOUCH to aplikacja telematyczna, za pomocą której można rejestrować i przesyłać wszystkie ważne dane podczas procesu transportowego. Od momentu przesłania zlecenia do momentu rozładunku towaru, dyspozytor może sprawdzać lokalizację pojazdu, czas oczekiwania i raporty o statusach podczas trasy. Kierowca może w każdej chwili skontaktować się z dyspozytorem za pośrednictwem funkcji czatu i poinformować go o aktualnym statusie trasy lub przekazać istotne informacje. Dzięki CarLo inTOUCH można skanować listy przewozowe do postaci cyfrowej, zmniejszając tym samym biurokrację oraz obniżając koszty.

Ty też możesz skorzystać z ponad 30-letniego know-how i najlepszych praktyk naszych klientów z branży spedycyjnej i transportowej, które są stale implementowane w naszych rozwiązaniach. Rodzina oprogramowania do spedycji obejmuje również CarLo inAIR&SEA do transportu lotniczego i morskiego, CarLo inHUB do sprawnego przetwarzania procesów w magazynie przeładunkowym i wiele innych dodatków z branży transportowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu logistycznym CarLo i jego licznych dodatkach?

Umów się już dziś na osobistą prezentację, kontaktując się mailowo info@soloplan.pl telefonicznie +49 831 57407 300 lub za pomocą funkcji czatu.