Andreas – Studia – Sprzedaż

Cześć Andreas, w zeszłym roku jeszcze studiowałeś zarządzanie biznesem w Szkole Wyższej w Kempten. Dziś jako International Sales Manager podróżujesz po całym świecie. Zacząłeś jako stażysta w 2018 roku, jak to się potoczyło dalej?
Po odbyciu stażu w sprzedaży, napisałem tutaj w firmie pracę licencjacką na temat „Brexit i wpływ na logistykę transportu”. Następnie rozpocząłem pracę w Soloplan jako International Sales Manager i od tego czasu jestem odpowiedzialny za sprzedaż międzynarodową.

Jako kierownik sprzedaży międzynarodowej dużo podróżujesz. Który projekt szczególnie zapadł ci w pamięć?
Pierwszy projekt, w którym mogłem brać udział gdzie od samego początku byłem zaangażowany w cały proces. Było to na początku 2020 roku – pierwszy klient z Australii. Szczególnie pamiętam ten projekt między innymi dlatego, że różni się od zwykłych wymagań logistycznych, bo np. australijskie przepisy drogowe znacznie różnią się od niemieckich.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
Codziennie mam kontakt z wieloma różnymi klientami z różnych krajów i widzę, jak pracują z naszym oprogramowaniem logistycznym CarLo®. Zarówno dwuosobowe firmy, jak i duże korporacje wykorzystują nasze oprogramowanie do optymalizacji procesów biznesowych. Ta różnorodność sprawia, że sprzedaż jest interesująca i zróżnicowana.

W jaki sposób Soloplan pomógł Ci się rozwinąć?
Podczas stażu mogłem realizować kilka projektów na własną odpowiedzialność i odpowiadałem m.in. za prezentacje zagraniczne, wystąpienia na targach i spotkania z klientami. Skorzystałem również z okazji, aby wziąć udział w wewnętrznych szkoleniach produktowych, aby bardziej szczegółowo poznać CarLo®. Pozwoliło mi to szybko zdobyć wiedzę o tej branży i produktach. Wiele się nauczyłem na szkoleniach, a także dzięki konsultacjom z wieloletnimi pracownikami firmy.

Jaki jest Twój ulubiony produkt, ulubiona funkcja CarLo® i dlaczego?
Ogólnie uważam, że to ekscytujące, iż opracowujemy produkt, który napędza i wspiera cyfryzację. Najbardziej podoba mi się nowa funkcja skanowania OCR, dzięki której ręcznie utworzone dokumenty można przekonwertować do formatu PDF za pomocą jednego kliknięcia. Więcej o tym tutaj.

Dlaczego młodzi ludzie powinni robić karierę w Soloplan?
Soloplan oferuje liczne możliwości kariery, zarówno dla uczniów, studentów oraz młodych jak i doświadczonych profesjonalistów. Tutaj każdy może badać innowacyjne technologie oraz brać aktywny udział w ich rozwoju.