Wgląd w internacjonalizację producenta oprogramowania z Kempten

Niedawno gośćmi Soloplan byli studenci z programu International Master’s in Global Business Development na Kempten University of Applied Sciences. Podczas tej wizyty studenci mogli zapoznać się z ogólnym międzynarodowym rozwojem organizacyjnym firmy Soloplan.

W obszarze rozwoju biznesu bardzo ważne jest wczesne identyfikowanie istniejących możliwości i zajęcie pozycji na rynku. W tym miejscu uwzględniono również wewnętrzne wyzwania związane z internacjonalizacją. Jednym z obszarów, na który studenci szczególnie zwracali uwagę, było wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w zakresie planowania transportu.

 
Ponadto sporządzono wspólną analizę wszystkich dotychczasowych narzędzi i metod transferu wiedzy do klientów Soloplan. Jakie możliwości oferuje Soloplan? Które z nich nie zostały jeszcze rozważone lub wdrożone? Pytania te zostały poddane głębokiej analizie.

W rezultacie opracowano podstawę dla przyszłych projektów w Soloplan GmbH, z którymi studenci będą mogli się zmierzyć.

Współpraca ta jest kolejnym krokiem w kierunku wzmocnienia i rozszerzenia współpracy z Kempten University of Applied Sciences, którą obie strony kultywują i cenią od lat.

Ze względu na nasz ciągły rozwój i dążenie do innowacji, stale poszukujemy kreatywnych umysłów i geniuszy komputerowych. Mamy szeroki wachlarz zadań dla studentów, od pracy w charakterze studenta po praktyki semestralne i prace dyplomowe. Jeśli chcesz realizować swoją pasję i zmieniać świat logistyki, zajrzyj na naszą stronę kariery i aplikuj bezpośrednio przez naszą aplikację online lub mailowo na adres topjobs@soloplan.de. Do what you love. Do it with passion. Working at Soloplan.