Rozmowa z Patrickiem – menedżerem produktu i osobą rozwiązująca problemy

W Soloplan rozwijam się każdego dnia!”
Patrick
Pracownik działu Customer Solution Management

Cześć Patryk. Pracujesz w zarządzaniu produktem w Soloplan już prawie 9 lat. Czy masz jakiś stały rytuał na początek każdego dnia pracy?

Codziennie rano zaczynam swój dzień w klasyczny sposób od uruchomienia komputera i wypicia filiżanki kawy. Następnie sprawdzam otrzymaną pocztę email i analizuję to, co organizacyjnie czeka na mnie w danym dniu oraz sprawdzam czy mam ustalone spotkania z moimi współpracownikami bądź klientami.

Opowiedz nam proszę jak wygląda Twój dzień w pracy?

Zasadniczo mój obszar odpowiedzialności waha się od opieki nad moimi klientami projektowymi, poprzez analizę i spisywanie ich wymagań, po koordynację i definiowanie interfejsów wspólnie klientami. Ze względu na różnorodny zakres zadań moja codzienna praca nigdy nie jest taka sama, co zapewnia miłą różnorodność wykonywanych obowiązków.

To znaczy, że lubisz częsty kontakt z klientami?

O tak i to bardzo! Lubię nie tylko kontakt telefoniczny z klientami, ale także pracę na miejscu u klienta. Ekscytująca jest również możliwość spotkań z klientami w siedzibie naszej firmy w Soloplan City, kiedy możemy wcielić się w rolę gospodarza.

Dlaczego kiedyś wybrałeś właśnie Soloplan?

Na firmę Soloplan zwróciłem moją uwagę poprzez wykład, który odbył się w Szkole Informatyki Biznesowej w Memmingen. Sama prezentacja oraz młody zespół prowadzący i przedstawione możliwości rozwoju firmy od razu wzbudziły moje zainteresowanie. To właśnie wtedy zdecydowałem, żeby wysłać swoją aplikację do firmy Soloplan.

Czy spełniły się wszystkie Twoje oczekiwania?

Oczywiście! Przedstawione na naszej rozmowie przez pana Heidla rozwój i perspektywy na przyszłość, zarówno te osobiste, jak i w zakresie polityki firmy, spełniły się. W szczególności moja zmiana ścieżki kariery i przejście z działu QA do działu CSM była możliwa bez żadnych problemów.

A co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Na to składają się nie tylko wspomniany już kontakt z klientem, ale także urozmaicona praca i rola osoby rozwiązującej istotne problemy, to są składniki, które bardzo mi odpowiadają. Według mnie nie ma nic lepszego niż przedstawianie klientowi i współpracownikom odpowiednich rozwiązań dla ciągle nowych, konkretnych wymagań.

Jak Soloplan wpłynął na Twój rozwój zawodowy?

Jako, że jestem w firmie stosunkowo długo, to również rozwijam się i dojrzewam razem z Soloplanem przez okres tych dziewięciu lat. Przez cały ten czas Soloplan nieustannie przyczynia się do rozwoju moich kompetencji i umiejętności zawodowych. Przede wszystkim znacznie poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektowego oraz logistyki.

Czy było coś, co w sposób szczególny wpłynęło na Twoją karierę w Soloplan i co cenisz w swojej pracy?

To, co najbardziej ukształtowało mnie w Soloplan, to mentalność ciągłego pragnienia więcej, ciągłego podążania dalej. Jest to szczególnie widoczne w dalszym rozwoju naszego oprogramowania CarLo na przestrzeni lat. Taka motywacja zrobiła na mnie duże wrażenie i nadal wpływa na mnie w codziennej pracy. Bardzo doceniam również ducha zespołu w Soloplan.

Jakie cechy są kluczowe dla menedżera CSM?

Otwartość na wszystko, a zwłaszcza na nowe wyzwania. Ponadto pozytywne i zmotywowane podejście do naszych klientów projektowych, bez względu na to, jak duże początkowo pojawiają się wymagania. Kompetencja i praca zorientowana na konkretne rozwiązania są bardzo ważne w obszarze projektowym.

Jaka jest Twoja osobista wizja przyszłości jako pracownika Soloplan?

Kiedy zmieniłem dział z działu jakości oprogramowania na dział zarządzania projektami czyli CSM, to w tamtym momencie zrobiłem zdecydowany krok naprzód. Chcę się ciągle rozwijać i nigdy nie stać w miejscu. W związku z ogromnym rozwojem firmy, patrzę niezwykle optymistycznie w przyszłość.

Jakiej rady możesz udzielić młodym absolwentom po ukończeniu studiów?

Ważną radą z mojej strony jest tzw. zasada pierwszych 100 dni. Najpierw spójrz na swoje nowe miejsce pracy i nie kwestionuj wszystkiego wokół. Nie próbuj bezpośrednio zmieniać wszystkich procesów, ale najpierw zobacz, dlaczego procesy są takie, a nie inne. Ponadto niezywkle istotne jest pozytywne myślenie w pracy, bo sygnalizuje to twoim współpracownikom, że jesteś pozytywnie zmotywowany do działania.

Czy Ty również chciałbyś stać się częścią Soloplanu?
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy – czekamy na Państwa zgłoszenia!