Lehrstellnbörse Kempten, Soloplan

Nauka zawodu w Soloplan – Allgäuer Lehrstellenbörse w Kempten

Ponad 200 przedsiębiorstw wzięło udział w targach nauki zawodu Allgäuer Lehrstellenbörse w Kempten, która odbyła się dnia 23 marca 2019. Celem największych w Allgäu targów kształcenia zawodowego jest nawiązanie jak największej liczby kontaktów pomiędzy zainteresowanymi absolwentami szkół, a regionalnymi przedsiębiorcami.

Każdego roku we wrześniu absolwenci szkół rozpoczynają swoją karierę w firmie Soloplan GmbH, kształcąc się jako specjaliści ds. systemów informatycznych, specjaliści IT w zakresie rozwoju aplikacji czy też integracji systemów. Z tego względu po raz kolejny i my byliśmy obecni na targach, aby na naszym stoisku przybliżyć licznie przybyłym uczniom zróżnicowane możliwości nauki zawodu w firmie programistycznej.

Oprócz pracowników działu kadr, zainteresowane osoby miały możliwość rozmowy z początkującym w firmie Soloplan specjalistą IT, który odpowiadał na pytania dotyczące przebiegu szkolenia zawodowego, czy też możliwości zatrudnienia i rozwoju w naszej firmie.

Dla wszystkich, którzy nie mogli nas odwiedzić osobiście na targach Allgäuer Lehrstellenbörse 2019, przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych informacji na temat praktyk zawodowych i procesu rekrutacyjnego na stronie www.soloplan.pl/kariera.